Atlidojušie gājputni noknābā Latvijas tīrumus! Zemnieki prasīs kompensācijas

1 komentārs
Atlidojušie gājputni noknābā Latvijas tīrumus! Zemnieki prasīs kompensācijas
LETA

Gājputni iztukšo Latvijas tīrumus! Lielas galvassāpes šobrīd zemniekiem sagādā zosu un gulbju bari. Tie masveidā noēd un izbradā sējumus, tādēļ šogad zemniekiem būs jāprasa kompensācijas. 

Aina Latvijas laukos – zosu bari lido pāri zemnieka Sandra Ezenberga tīrumiem Salacgrīvas novadā. Nupat putni baudījuši tur brokastis. Pēc tam, kad putni aizlaidušies, Sandris skumīgi apskata savus ziemāju laukus, kas nu ir apskādēti.

Zosis, kas migrē tālāk uz ziemeļiem, jau ceturto gadu iekļauj savā maršrutā viņa saimniecības tīrumu kā pieturvietu un jau gandrīz divas nedēļas ēd nost ziemas kviešus un rudzus. Ja zosis paliks šeit vēl 3–4 dienas, tad vasarā šajā vietā nebūs vērts kult, saka Sandris. Postījumi ir lieli.

Sandris Eizenbergs, z/s Robežnieki īpašnieks:

Tev jāapbraukā katrs lauks, tu jau zini, kur tie ir, kur barojas. Pieej 150 metrus klāt, un zosis lido prom. Lūk, atkal lido… Ujjj, tur ir daudz…

Zemniekam ir 110 hektāri ar ziemājiem, un šogad jau nodarīts kaitējums pieciem hektāriem.

Gulbju vai zosu bars nosēžas uz lauka, un īsā laikā viss ir noēsts un pleznu izbradāts, sūdzas zemnieki.

Tik lielu postu nenodarot pat stirnas, jo tās uz lauka ierodas nelielos pulciņos, kamēr putnu skaits ir mērāms simtos.

Pērn par gājputnu nodarītiem postījumiem lauksaimnieki saņēma 180 tūkstošu eiro lielas kompensācijas. Kopējā platībā šiem sējumiem bija 765 hektāri.

Vienīgais veids, kā legāli cīnīties ar šiem gājputnu postījumiem, uzskata ornitologi,  – dzīt viņus prom. Tiesa gan, izmisušie zemnieki reizēm izmanto arī neatļauto metodi – medību bisi, kas pavasarī ir aizliegta.

Video

TOP komentāri

  • Zivsaimnieks
    0 0 0

    Zivsaimnieks

    Sen jau saku kad putni ir pār vairojušies. Sen jau vajag izšaut viņus. Arī mums zivju dīķos ķīri, kuri dzīvo pie jūras jau nāk iekšā. Un ne tikai ēd zivis, bet pat skatos kad kaimiņiem lauksaimniekiem ēd nost ziemājus. Vēl divi gadi un vispār būs d****.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl