Atkušņa dēļ slēdz slēpošanas trases. Vai ziemas priekiem pienākušas beigas?

1 komentārs

Šobrīd ziemā vārtīšanās sniegā izpaliek. Atkušņa dēļ ir arī slēgtas vairākas slēpošanas trases vai strādā tikai brīvdienās. Sliktajā laikā krasi samazinājies apmeklētāju skaits, tāpēc trašu īpašnieki ar nepacietību gaida, kad atkal gaisa temperatūra noslīdēs zem nulles.

Slēpošanas trase Žagarkalns uz laiku ir slēgta. Bet ne jau tāpēc, ka nav sniega. Sliktā laika dēļ cilvēki vairs nebrauc uz kalniem. Un darba dienās trasi darbināt neesot izdevīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kalni slēdz darbību īslaicīgi. Tajās dienās, kad ir lietus un kad ir ļoti silts. Jo vienkārši apmeklētāju plūsma ir sakritusi. Tas ir viens no mītiem, ko mēs cenšamies izdzēst cilvēku apziņā. Ka mūsu bizness balstās uz dabīgo sniegu. It nemaz. Dabīgais sniegs ir tikai apetītes raisīšanai,” teic Žagarkalna īpašnieks Juris Žagars.

Pašlaik sniega kārta Žagarkalnā ir no pusmetra līdz metram. Trases īpašnieks plāno atsākt darbu ceturtdien, gad jau ir sagaidāms neliels sals. Bet tiklīdz gaisa temperatūra nokritīsies līdz -3 grādiem, iedarbinās sniega pūtējus.

Foto

Siltā un lietainā laikā sniega kārta zaudē 3-4 centimetru dienā. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai atkusnis neturpinās ilgi un ik pa laikam piesalst, lai var uzpūst jaunu sniegu.

Par spīti atkusnim, Kaķīškalnā viss notiek. Jo te norisinās bērnu treniņi. Tomēr, lai pasargātu atlikušo sniegu, to kaisa ar speciālo līdzekli. Slēpotāji atzīst, – atkušņa laikā sniegs nav tas labākais.

Pašlaik ir slēgti, piemēram, Milzkalns, Riekstukalns un Egļu kalns, darba dienās Žagarkalns un Ozolkalns. Savukārt Kaķīškalns, Gaiziņa Golgāta trase, Reķu kalns un Reiņa trase strādā kā parasti.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl