2 komentāri

Latvijas iedzīvotāji sākuši daudz vairāk šķirot atkritumus. Jaunākais pētījums rāda, – salīdzinājumā ar citiem gadiem tagad sadzīviskos atkritumus atsevišķos konteineros dala 45% cilvēku.

Visbiežāk atkritumus šķiro sievietes, gados ļoti jaunie un pensionāri, visaktīvākie ir vidzemnieki, bet sliktākā situācija esot Rīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

54% rīdzinieku kā ļoti sliktas novērtējuši iespējas iesaistīties procesā, jo trūkstot vajadzīgo konteineru vai arī to ir pārāk tālu. Tas ir arī iemesls tiem 63% aptaujāto Latvijā, kuri atkritumus nešķiro.

Savukārt 24% iedzīvotāju atbildēja, ka viņiem ir ieradums visus atkritumus izmest vienā atkritumu tvertnē, 17% uzskata atkritumu šķirošanu par neērtībām, bet 7% vispār nesaprot, kāpēc tas jādara.

“Latvijas Zaļais punkts” norāda, – sadzīves atkritumu šķirošanas temps būs jākāpina vēl straujāk, citādi Latviju sagaida sods no Briseles.

Šobrīd dalītie konteineri ir trīs tūkstoš vietās Latvijā. Tuvākajā laikā plānots skaitu palielināt par tūkstoti.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

  • Pumpa
  • Nu re
    +1 +1 0

    Nu re

    Liela daļa rīdzinieku neprot lasīt latviski, tāpēc uz konteineriem vajadzētu kaut ko vizuālu-uzzīmēt PET pudeli, kartona kasti, stikla burku.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl