2 komentāri

Latvijas iedzīvotāji sākuši daudz vairāk šķirot atkritumus. Jaunākais pētījums rāda, – salīdzinājumā ar citiem gadiem tagad sadzīviskos atkritumus atsevišķos konteineros dala 45% cilvēku.

Visbiežāk atkritumus šķiro sievietes, gados ļoti jaunie un pensionāri, visaktīvākie ir vidzemnieki, bet sliktākā situācija esot Rīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

54% rīdzinieku kā ļoti sliktas novērtējuši iespējas iesaistīties procesā, jo trūkstot vajadzīgo konteineru vai arī to ir pārāk tālu. Tas ir arī iemesls tiem 63% aptaujāto Latvijā, kuri atkritumus nešķiro.

Savukārt 24% iedzīvotāju atbildēja, ka viņiem ir ieradums visus atkritumus izmest vienā atkritumu tvertnē, 17% uzskata atkritumu šķirošanu par neērtībām, bet 7% vispār nesaprot, kāpēc tas jādara.

“Latvijas Zaļais punkts” norāda, – sadzīves atkritumu šķirošanas temps būs jākāpina vēl straujāk, citādi Latviju sagaida sods no Briseles.

Šobrīd dalītie konteineri ir trīs tūkstoš vietās Latvijā. Tuvākajā laikā plānots skaitu palielināt par tūkstoti.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

  • Pumpa
  • Nu re
    +1 +1 0

    Nu re

    Liela daļa rīdzinieku neprot lasīt latviski, tāpēc uz konteineriem vajadzētu kaut ko vizuālu-uzzīmēt PET pudeli, kartona kasti, stikla burku.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl