2 komentāri

Latvijas iedzīvotāji sākuši daudz vairāk šķirot atkritumus. Jaunākais pētījums rāda, – salīdzinājumā ar citiem gadiem tagad sadzīviskos atkritumus atsevišķos konteineros dala 45% cilvēku.

Visbiežāk atkritumus šķiro sievietes, gados ļoti jaunie un pensionāri, visaktīvākie ir vidzemnieki, bet sliktākā situācija esot Rīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

54% rīdzinieku kā ļoti sliktas novērtējuši iespējas iesaistīties procesā, jo trūkstot vajadzīgo konteineru vai arī to ir pārāk tālu. Tas ir arī iemesls tiem 63% aptaujāto Latvijā, kuri atkritumus nešķiro.

Savukārt 24% iedzīvotāju atbildēja, ka viņiem ir ieradums visus atkritumus izmest vienā atkritumu tvertnē, 17% uzskata atkritumu šķirošanu par neērtībām, bet 7% vispār nesaprot, kāpēc tas jādara.

“Latvijas Zaļais punkts” norāda, – sadzīves atkritumu šķirošanas temps būs jākāpina vēl straujāk, citādi Latviju sagaida sods no Briseles.

Šobrīd dalītie konteineri ir trīs tūkstoš vietās Latvijā. Tuvākajā laikā plānots skaitu palielināt par tūkstoti.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

  • Pumpa
  • Nu re
    +1 +1 0

    Nu re

    Liela daļa rīdzinieku neprot lasīt latviski, tāpēc uz konteineriem vajadzētu kaut ko vizuālu-uzzīmēt PET pudeli, kartona kasti, stikla burku.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl