Atklāti neīsti Latvijas valsts institūciju “Twitter” konti

1 komentārs

Kiberuzbrukumi, viltus mājaslapas un nepatiesas ziņas internetā – tā ir daļa tā dēvētā “Informatīvā kara”. Tagad internetā pamanīti arī neīsti valsts institūciju “Twitter” konti.

Militārās informācijas tehnoloģiju drošības dienesta speciālisti mikroblogošanas vietnē “Twitter” atklājuši Aizsardzības ministrijas kontu, kura uzturētājs nav Aizsardzības ministrija – tātad “Twitter” konts ir viltots.

Speciālisti atklāj, ka konts vizuāli atgādina oficiālu kontu – tajā izmantots gan ministrijas logotips, gan aprakstā norādīts, ka tas ir oficiālais ministrijas konts. Līdzīgi viltus konti atklāti arī vairākām citām valsts iestādēm – Ārlietu ministrijai, Latvijas Televīzijai, arī Valsts prezidentam.

 

Varis Teivāns
“CERT.LV” vadītāja vietnieks

Tie “Twitter” konti tiek veidoti dažādiem mērķiem, tie var būt testi, lai saprastu, kāda būs valsts reakcija vai konkrētu iestāžu reakcija, cik ātri varēs risināt, var būt arī kādas plašākas kampaņas ietvaros realizēti instrumenti.

Atklātie valsts iestāžu viltus “Twitter” konti ir slēgti un notiek izmeklēšana, lai skaidrotu, kāpēc un kas tos veidojis.

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Te nu jābūt kārtīgai izmeklēšanai , tiesām un sodiem, nevis mēnešiem kacināt tiesā puišeli, kurš savas muļķības un vecāku vienaldzības dēļ noklīdis interneta un pasaules neceļos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl