Atklāti jauni salmonelozes gadījumi Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā

Pievienot komentāru
Atklāti jauni salmonelozes gadījumi Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā
DANA ALBREHTA, LNT ZIŅAS

Kuldīga slimnīcas Dzemdību nodaļa ir slēgta jau otro nedēļu. No četrām vecmātēm ar salmonelozi bija saslimušas divas. Tamdēļ fiziski trūka darba roku un nodaļu slēdza līdz 1. oktobrim.

Tagad zināms, ka vēl vienam nodaļas darbiniekam konstatēta bīstamā slimība. Arī vēl vienam jaundzimušajam un jaunajai māmiņai. Līdz ar to Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC) ir ziņas par 13 salmonelozes gadījumiem, kas ir epidemioloģiski saistīti ar Kuldīgas Dzemdību nodaļu. Starp tiem ir deviņi jaundzimušie un četri pieaugušie.

“Periods, kas bija skarts ar šo infekciju konkrētā nodaļā, ir tagad pagarinājies uz atpakaļejošu datumu uz maija beigām. Un tas nozīmē, ka atkal bija jāapzina visi, kas dzimuši kopš maija, jo nav izslēgts, ka pa starpu starp maija gadījumu un jūlija un augusta gadījumu varēja būt arī citi gadījumi, jo infekcija izplatās kontakta ceļā no viena cilvēka uz otru,” skaidro SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Juris Perevoščikovs.

Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā konstatēts rets Salmonellas baktēriju paveids, kas Latvijā parādījies tikai šogad februārī kādam pacientam, kurš bieži devās ceļojumos ārzemēs. Arī šī pacienta saistība ar Kuldīgas gadījumu tiek pārbaudīta.

Lasi vēlJaunais tēvs par zīdaiņa inficēšanos ar salmonelozi Kuldīgas slimnīcā: Slimība iedota no ārstiem tieši no rokām