Atklāta pirmā pansija Rīgā; skaties FOTO, kā ir iekārtotas istabiņas

6 komentāri

Rīgā atklāta pirmā pansija, kas domāta cilvēkiem bez noteiktas dzīvesvietas un problēmām sevi aprūpēt vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ. Nupat izremontētajā ēkā ir 20 mazas istabiņas.

Katrā pansijas istabā ir gulta, krēsls, skapis, elektriskā plīts, tvaika nosūcējs, izlietne. Dušas telpā ir arī tualete. Pansija ir kā starpposms starp dzīvi mājās un pansionātā. Šeit cilvēkiem ir rīcības brīvība un nodrošināta aprūpe. Atšķirībā no pansionāta par istabiņas īri būs jāmaksā pašiem.

Telpas izveidotas tā, lai cilvēks var dzīvot pietiekami privātu dzīvi, tajā pat laikā saņemot arī sociālu palīdzību un aprūpi, ja tāda ir nepieciešama. Vairākas istabas pansijā arī pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslos. Lai padarītu telpas omulīgākas un sniegtu cilvēkiem dabas iedvesmu, katrā istabiņā sienas rotā fotogrāfa Mārtiņa Zilgalvja fotogrāfijas ar Latvijas dabasskatiem.

Foto

Plašāk par pansiju TV3 ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

  • &&&
    +6 +6 0

    &&&

    Tahtas gan varēja būt ar vismaz divām augstākām maliņām, lai neizveļas ārā, bet visumā ļoti labs variants. Visās pilsētās tādas pansijas vajadzētu.
  • Kārlis
  • jaa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl