Atklājas jauni fakti nakts vidū Talsos vienās autiņbiksītēs atrastā divus gadus vecā puisēna lietā

1 komentārs

Kārtējais gadījums, kas liecina par vecāku bezatbildību. Talsos nakts vidū uz ielas pamana pārbijušos divus gadus vecu puisēnu, kurš bijis bez drēbēm, tikai autiņbiksītēs. Kā tik mazs bērns viens varēja atrasties uz ielas bez pieaugušo uzraudzības?

28. augustā trijos naktī valsts policijā saņemta informācija, ka Talsos, Voldemāra Ruģēna ielā kāds vīrietis pamanījis histērijā raudam, vienās autiņbiksītēs ģērbtu mazu bēnu. Vīrietis paņēmis mazuli pie sevis automašīna sasildīties, bet saprotot, ka neviena pieaugušā tuvākajā apkārtnē nav, zvanījis policijai.

Tā kā nebija zināmi ne bērna personas dati, ne adrese puisēns nogādāts Talsu krīzes centrā. Sociālā darbiniece LNT Ziņām atklāj, ka nepilnus trīs gadus vecā puisēna veselības stāvoklis ir stabils un nekas neliecina par vardarbības pazīmēm.

Irita Klienberga
Talsu sociālā darbiniece

Romu tautības bērniņš bija atrasts uz ielas naktī, viņš bija kails, vienās autiņbiksītēs. Bērns bija patiesībā omulīgs un nekādas vardarbības pazīmes bērnam nebija, bērns tika nolikt gulēt un viss. No rīta kad es jau nācu uz darbu tad mamma ar tēti jau bija priekšā un vēlējās runāt. Šobrīd bērniņš ar bāriņtiesas priekšsēdētāja atļauju ir atgriezts atpakaļ ģimenē.

Vēlāk atklājies, ka puika bija atstāts pieskatīšanai 15 gadus vecajam mātes brālim, kurš policijas ierašanās brīdī bija 0,14-it promiļu reibumā.

Juris Visockis
Talsu policijas priekšnieks

Bērna vecāki bija atstājuši radiniekam, jaunietis bija 15 gadus vecs, situācija tāda, ka pulksten vienos naktī viņš aizgājis gulēt ap pulksten 4 viņš bija pamodies un konstatēja, ka šis mazais bērns nav. Vecāki tajā brīdī bija ārpus Talsiem.

Radinieks policijai pastāstījis, ka puisēnam patīk spēlēties ar atslēgām un tāpēc arī viņš paša spēkiem izkļuvis no dzīvokļa. Šī neesot pirmā reize, kad mazais puika atstāts 15-it gadus vecajam radiniekam. Iepriekš gan nekas līdzīgs neesot gadījies.  Talsu novada bāriņtiesā atklāj, ka bērns šobrīd atgriezts ģimenē un sociālajiem dienestiem neesot pamata apšaubīt vecāku spējas parūpēties par bērnu.

Mareks Freimanis
Talsu novada bāriņtiesas priekšsēdētājs

Viņš atrodas pie vecākiem, vecāku aprūpē un dotajā brīdī bāriņtiesai nav pamata neko vairāk uzsākt. Iepriekš šī ģimene nebija nonākusi bāriņtiesas redzeslokā.

Pēdējā laikā arvien biežāk tiek ziņots par bez pieaugušo uzraudzības klaiņojošiem, maziem bērniem. Pirms nepilniem trim mēnešiem Latviju satricināja traģēdija Liepājā. Toreiz piecus gadus vecais Ivans Berladins nepieskatīts izgāja no savas dzīvesvietas Karaostā.

Iesaistot plašus meklēšanas spēkus, puiku pēc nedēļu ilgas meklēšanas, bez dzīvības pazīmēm atrada Grobiņas novada Dubeņu mežā. Policija aicina līdzcilvēkus nebūt vienaldzīgiem un nekavējoties ziņot par gadījumiem, kad uz ielas tiek pamanīti nepieskatīti bērni.

TOP komentāri

  • ome
    +5 +5 0

    ome

    Vecaaki, jums tas liekaas jauki?Nu cigaaniem nenemtu nost, baltajiem gan. ..cuukas!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl