Atklāj sociālu kampaņu – “Droši bērnam”

Komentāri

Šķiet – kur bērnam būt visdrošāk, ja ne mājās? Šis pieņēmums gan izrādās ir aplams, jo tieši mājas apstākļos bērni visbiežāk gūst dažādus savainojumus. Lai mazinātu bērnu traumatismu ģimenēs, sākta sociālā kampaņa ”Droši bērnam”.

Slimību profilakses un kontroles centra pagājušā gada statistika liecina, ka 77% gadījumu bērni vecumā līdz pieciem gadiem traumas guvuši tieši mājās.

Foto

Taču speciālisti atzīst, ka divas trešdaļas no bērnu gūtajām traumām bija iespējams novērst – ja vien pieaugušie aizdomātos par lietām, kas mājoklī bērnam var būt bīstamas. Bērnu ķirurgs atzīst, ka nelaimes ar mazajiem parasti notiek ne jau pieaugušo ļaunprātības dēļ. Tā vienkārši ir vecāku neuzmanība, kad nav padomāts par potenciālajiem riskiem.

 

Jānis Upenieks
bērnu ķirurgs

Vecāki parasti saka, ka es nesaprotu, kā tas varēja atgadīties. Es biju turpat blakus, bet bērns vienā mirklī uzrāva sev karsto pannu virsū un apdedzinājās. Vai biju turpat, kad bērns pakāpās uz atvilktnes, nokrita, salauza rociņu. Vai biju turpat, kad parāva gludekļa vadu un uzsvieda sev virsū.

Viens no biežākajiem veidiem, kā mazie pacienti gūst traumas, ir kritieni no augstuma. Arī apdedzinoties – visbiežāk ar karstiem šķidrumiem, sev virsū uzgāžot pannas, šķīvja vai krūzes saturu. Tāpat – iedzerot sadzīves ķīmiju vai citus bīstamus šķidrumus.

Lasi vēl