Atklāj “Kurzemes loka” trešo posmu; sola energodrošību un papildu jaudu

Pievienot komentāru

Turpmāk arī spēcīgās vētrās Kurzemes iedzīvotājiem būs elektrība, bet ražotāji reģionā varēs rēķināties ar lielākām elektroenerģijas jaudām.

Trešdien Tumē atklāts noslēdzošais Ventspils-Rīgas posms vērienīgajā “Kurzemes loka” projektā. Tajā ieguldīti 127 miljoni eiro, tai skaitā 55 miljoni Briseles finansējuma.

“Kurzemes loks” ir arī daļa no daudz vērienīgākiem tā dēvētajiem desinhronizācijas plāniem, kas paredz 2025. gadā Baltijas valstīm integrēties Eiropas energosistēmā, atvienojoties no Krievijas un Baltkrievijas.

AS “Augstsprieguma tīkls” valdes priekšsēdētājs Varis Boks norāda: “Nav tādas gala tāmes, cik mēs zinām. Vienmēr vispārējie projekti kopumā sasniedz līdz diviem miljardiem, bet tas ir ieskaitot kaut vai mūsu “Kurzemes loka” daļu, tas cipars ir ļoti mainīgs un būs redzams, kad būs pabeigts.”

“Kurzemes loka” izbūve galvenokārt bija nepieciešama, jo līdzšinējais 110 kilovoltu elektroenerģijas pārvades tīkls nenodrošināja pietiekamu elektroapgādes drošumu reģionā. Taču jaunās jaudas ļaus attīstīties arī ražošanai, piemēram, vēja parkiem jūrā.