Atklāj jaunu vietni, kurā var noskaidrot, cik garas ir rindas pie ārstiem

2 komentāri

Jauna vietne www.rindapiearsta.lv ļaus iedzīvotājiem noskaidrot gaidīšanas laiku uz valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem medicīnas iestādēs visā Latvijā.

Tā aizstāj līdzšinējo Nacionālajā veselības dienestā pieejamo tabulu, kurā arī varēja noskaidrot rindu, tomēr tā tika atzīta par neparocīgu un nepārskatāmu. Jaunajā mājaslapā ir iespēja pārbaudīt speciālistu, izmeklējumu, dienas stacionāru, rehabilitācijas un zobārstniecības pakalpojumu pieejamību visā Latvijā vai atsevišķi Rīgas reģionā un četros novados.

Vietnē tiek norādīts gaidāmo dienu skaits katrā medicīnas iestādē, lai saņemtu pakalpojumu. Vienlaikus šis rīks ļaušot efektīvāk plānot naudas sadalījumu un tādējādi koriģēt rindas turpmāk.

Anda Čakša
veselības ministre, ZZS

Ir reģioni, kur pie tā paša neirologa var nokļūt līdz piecām dienām, bet ir ārstniecības iestādes, kur pie neirologa jāgaida līdz 100 dienām un pat vairāk, tas ļauj mums ļoti skaidri mainīt plānošanu un skatīties, lai vienmērīgāk būtu šis sadalījums salikts. Ja mēs redzam, ka reģionā Zemgale ir ļoti ilgs laiks uz magnētisko rezonansi, tātad nākamajā gadā plānojot kvotas mēs redzam, ka tur ir jāliek vairāk.

Dati par gaidīšanas laiku pagaidām tiks apkopoti reizi mēnesī, tādēļ iespējamas nelielas nobīdes no patiesā gaidīšanas laika, un, lai veiktu pierakstu konkrētā iestādē, jebkurā gadījumā jāzvana tās reģistratūrai.

Ar laiku šajā vietnē, iespējams, tiks ieviesta arī reģistrēšanās funkcija pakalpojumiem. Patlaban vietnē apkopota informācija par gaidīšanas laiku uz 1. jūniju. Zināms, ka lielākās rindas ir pie reimatologiem un psihiatriem, kā arī magnētiskās rezonanses izmeklējumiem.

TOP komentāri

 • Sarma Blumberga
  +4 +4 0

  Sarma Blumberga

  Varbūt varētu saņemt ziņas,kad beidzot jūs beigsiet visu čakarēt,tā būtu viss labākā ziņa.
 • bet
  0 0 0

  bet

  bet varbūt labāk ir sākt sakārtot sistēmu un beigt nodarboties ar niekiem?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl