Atkal iestrēgusi “Latvijas Institūta” reorganizācija

1 komentārs

Vairāku neatbildētu jautājumu dēļ par valsts tēla uzturēšanu atkal iestrēgusi “Latvijas Institūta” reorganizācija. Valsts mazāko iestādi plānots padarīt neatkarīgāku.

Ar iniciatīvu mainīt šā brīža “Latvijas Institūta” statusu Ārlietu ministrija nāca klajā jau pirms gada. Sagatavotais rīkojuma projekts pieļauj atstāt visu kā līdz šim. Otra alternatīva – apvienot iestādi ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), bet trešais variants – to pārveidot par publisku nodibinājumu.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”), kura tiešā pakļautībā institūts atrodas patlaban, priekšroku dod tā pārveidei par publisku nodibinājumu, savukārt ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”) “Latvijas Institūta” turpmāku pastāvēšanu redz LIAA sastāvā. Kā norāda Nemiro, – lai valsts tēla veidošana būtu vienota.

“Mēs esam saskaitījuši kādus sešus, septiņus tēlus, kas iet ārpus robežām, kā reklamējam sevi citās valstīs,” norādīja Nemiro.

Savukārt Rinkēvičs pauda: “Tad es gribu redzēt, kā šis institūts darbosies ar 16. marta jautājumiem, kas nav gluži ekonomiski, bet kur institūts sniedz daudz un dažādas atbildes.”

Diskutēt politiķiem nāksies partiju sadarbības padomes ietvaros. Pagaidām gan grūti prognozēt, cik ilgā laikā “Latvijas Institūta” liktenis tiks izšķirts.

1 komentārs