“Atjēdzieties! Lūdzu, palieciet mājās!” Stradiņa slimnīcas mediķi emocionālā video vēršas pie iedzīvotājiem

35 komentāri
“Atjēdzieties! Lūdzu, palieciet mājās!” Stradiņa slimnīcas mediķi emocionālā video vēršas pie iedzīvotājiem
EKRĀNUZŅĒMUMS

“Atjēdzieties! Lūdzu, palieciet mājās!” Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas personāls sagatavojis savu vēstījumu tiem iedzīvotājiem ārkārtas situācijas laikā.

“Mazmeita atved vecmāmiņu uz slimnīcu, nepabrīdinot mediķus, ka pati pirms neilga laika atgriezusies no atpūtas tālā dienvidu kūrvietā. Pēc dažām dienām, kad terapija nelīdz, vecmāmiņai veic Covid-19 testu. Tests ir pozitīvs.

Kad uzņemšanas nodaļā mazmeitai tika jautāts, vai viņa pati vai viņas vecmāmiņa bijušas ārzemēs, mazmeita meloja. Tagad mazmeitai draud kriminālatbildība. Bet ārstiem, medicīnas māsām un visiem, kas aprūpējuši vecmāmiņu, 14 dienas jābūt izolācijā. Un arī tiem, kas ar šo vecmāmiņu gulējuši vienā palātā. Un tiem, kas viņus apmeklējuši. Un tiem, ar ko apmeklētāji satikušies jau ārpus slimnīcas.

Taču visvairāk ārsti ir nobažījušies par pacienti, kas uz šo palātu pārvesta no reanimācijas. Jo te jau ir runa ne tikai par karantīnu, bet par nāves briesmām. Un šis diemžēl nav vienīgais gadījums. Tāpēc, kamēr nav ne vakcīnas, ne zāļu, labākā iespēja ierobežot vīrusa izplatību, nesaslimt pašiem un neaplipināt citus, ir palikt mājās.

Lai nepieļautu Itālijas un Spānijas scenāriju, kur situācija vairs nav kontrolējama. Pārņemot stafeti no Belfāstas slimnīcas, esam izveidojuši šo sociālo reklāmu. Nemeklējot valsts vai sponsoru atbalstu. Veicot to kā uzdevumu.

Mūsu komanda: Pēteris Stradiņš, Vija Beinerte, Dzintars Dreibergs, Valdis Celmiņš, Jānis Šēnbergs, Mārtiņš Rozentāls, Jānis Orbidāns, Ilze Faļkovska, Inga Praņevska, KULTFILMA un Janita Veinberga. Paldies Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas mediķiem un personālam! Kam ausis dzirdēt, lai dzird: LŪDZU, PALIECIET MĀJĀS!”