Atjaunotās Latvijas vienaudzis Māris Grinbergs: Jāpateicas tiem, kuri atjaunoja Latvijas brīvību

0 Komentāru

“Es jau neesmu neko ievērojamu izdarījis, visi nopelni ir mūsu senčiem, kur izcīnīja un pēc tam atjaunoja Latvijas neatkarību”. Šādi savu nostāju un sajūtas raksturo Māris Grinbergs, Viņš ir dzimis tajā pašā dienā pirms trīsdesmit gadiem, kad tika atjaunota valsts neatkarība. “900 sekundes” šonedēļ turpina iepazīstināt ar atjaunotās Latvijas vienaudžiem.

Māris liek vārīties ūdeni, lai pagatavotu viesiem tēju. Krimuldas pagasta iedzīvotājs Māris Grinbergs jau kopš bērnības ikdienā mostas visai agri. Mošanās laiku Mārim nosaka darba objekta attālums. “Pa visu Latviju braukājam, būvējam briežu dārzus, teritorijas iežogojam,” par savām darba gaitām stāsta Māris.

Māris Grinbergs 4. maijā kļūs par trīsdesmitgadnieku, viņš ir dzimis tai pat dienā, kad Latvijas Augstākās Padomes deputāti pieņēma lēmumu par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Bērnībā Mārim Krimuldas vidusskolas pedagogu uzvedība nebija saprotama.

“Tad, kad mēs vēl mazi bijām skolā, tad arī skolā svētku dienā apsveica. Izsauca skolas priekšā, aktu zālē – Māris Grinbergs, apsveicam. Tev ir svētku dienā dzimšanas diena,” atminas Māris.

Uzzinot par to, kāpēc 4. maijs Latvijā ir nozīmīgs, Māri pārņēma sajūta, ka viņš gūst uzmanību nepelnīti.

“Nu kāpēc, kāpēc tevi izsauc. Kamēr uzprasi vienam vecākam, tur vēl kādam – māsa, brālis. Tad lēnām sāc saprast. Es jau neko tādu neesmu izdarījis, to jau citi cilvēki izdarīja un panāca notikumu,” saka Māris Grinbergs.

Mārim ir vecākas māsas un arī dvīņubrālis. Māris un viņa brālis ir dzimuši 4. maijā. Taču brālis kameras priekšā runāt nevēlējās. “Mums divu stāvu gulta bija. Baigi strīdējāmies, kurš gulēs pirmajā stāvā un kurš otrajā stāvā, otrais stāvs jau “krutāks” bija,” toreiz uzskatīja brāļi.

Neatkarīgi no strīdiem abi brāļi vienmēr ir jutušies pateicīgi par to, ka viņiem ir tāda gulta. Māris piebilst, ka tāpat arī citiem Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu justies par to, ka viņi var brīvi dzīvot zem sarkanbalti sarkanā karoga.

“Jābūt pateicīgiem mūsu senčiem par to, ko viņi ir darījuši, ziedojuši mūsu labā, lai mēs šeit būtu,” pārliecināts ir 4. maija jubilārs Māris.
0 Komentāru