Atjaunotās Latvijas vienaudzis: Es vienmēr esmu bijis patriots!

Pievienot komentāru

Vienmēr esmu bijis Latvijas patriots, – tā svētdien “LNT Ziņu Top 10” saka raidījuma mēneša personība leitnants Toms Lagimovs, kuram decembrī apritēs 28 gadi un kurš dzimis vienā laikā ar atjaunoto Latviju.

“Mēs esam latviski noskaņota ģimene vienmēr bijusi, bet nav tā, ka patriotisms vienmēr būtu kaut kā īpaši audzināts. Tas manī vienmēr ir bijis un mazliet vairāk nekā pārējiem. Viens no izskaidrojumiem, iespējams, ir tas, ka esmu visu laiku dzīvojis šajā brīvajā valstī un tādēļ patriotisms vienmēr ir bijis,” saka Toms.

Tomam ir bakalaura grāds Sauszemes spēku militārajā vadībā, savas zināšanas papildinājis arī ASV. Šobrīd viņš ir Kaujas nodrošinājuma rotas Remonta vada komandieris. Toms daļēji piekrīt viedoklim, ka tā kā viņam nav vēsturiskās atmiņas par Padomju laikiem, viņš savas domas, iespējams, formulē atšķirīgi no vecākajiem kolēģiem.

“Jā, valstī mums tas mantojums ir palicis, par laimi man viņš nav izteikts. Varbūt nejūtu, varbūt nezinu, bet es cenšos domāt citādāk.”

Par vienu no valsts simboliem var uzskatīt arī bruņotos spēkus. Tomēr aizsardzības budžeta pieaugums nozīmē taupīt citās nozarēs, tādēļ sabiedrības attieksme šajā jautājumā nav viennozīmīga.

“Cilvēki mīl salīdzināt ar citām valstīm, bet vienmēr kaut kādā negatīvā ziņā. Citur tas ir labāk, tas ir labāk. Bet es aicinātu padomāt, ka arī tur ir tāda pati situācija, arī tur valstis tērē aizsardzības budžetam. To pašu Igauniju. Kāpēc nesalīdzina, ka arī viņi sasniedza divus procentus?” saka Toms.

Ja Latvijas karavīriem būtu jādodas misijā uz kādu no pasaules karstajiem punktiem, Toms no šādas reālas pieredzes gūšanas neatteiktos.

“Tie nav kari, bet konflikti. Tā ir reāla pieredze, ko tur var gūt. Ja man parādīsies šāda iespēja, es to izmantošu.”

Vai Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maiju, izdosies pavadīt pie balti klāta galdauta, Toms nevar pateikt. Līdzīgi kā daudzās citās jomās, kuru nosaukumā ietverts vārds ”dienests”, personīgā brīvība ir nosacīts jēdziens.