Atdzimst profesionālās skolas – pieprasījums pēc to beidzējiem ir lielāks, nekā valsts spēj nodrošināt

0 Komentāru

Pēdējos gados arvien lielāku akcentu valsts liek uz profesionālo izglītību, ministram pat atzīstot, ka darba vietas labiem profesionāļiem radīsies daudz ātrāk nekā valsts spēs viņus izmācīt.

Ne velti gan premjers, gan izglītības ministrs 1. septembri izvēlējās sagaidīt izglītības iestādēs ar visnotaļ tehnisku ievirzi.

Jelgavas tehnikumā audzēkņi no koka prot pagatavot pilnīgi jebko, sākot no visa veida mēbelēm un beidzot pat ar braukšanas kārtībā esošiem velosipēdiem. Tikpat kompetenti ir arī visu pārējo studiju programmu audzēkņi: programmētāji, viesmīlības speciālisti un automehāniķi.

Jelgavas tehnikumā 1. septembris tika sagaidīts ar krāšņu ceremoniju. Pēc karoga ienešanas, himnas, direktores un izglītības ministra uzrunām pirmkursnieki fotografējās kopā ar klases audzinātāju un devās ekskursijā pa savu jauno skolu.

Jelgavas tehnikumā mācās dažādu profesiju topošie pārstāvji, un viņiem visiem ir pieejamas modernas mācību laboratorijas. Tehnikums 2015. gadā tika pilnībā pārbūvēts, – galvenokārt par Eiropas fondu līdzekļiem. Tagad tajā ir gan datorklases, gan kokapstrādes, gan inženierkomunikāciju laboratorijas. Autoelektriķi mācībām var izmantot īstas automašīnas, bet celtnieki trenēties pie īpašām sienām.

Mareks
Apdares darbu students

Es izvēlējos šo profesiju, jo viņa mani visvairāk piesaistīja. Tā man liekas profesija, kurā es varu izpausties, visas savas fantāzijas varu izpaust. Tā ir brīva profesija.

Tehnikuma audzēkņi var lepoties ar panākumiem arī starptautiskos konkursos. Piemēram, pēdējā kursa galdniecības students Dainis Lapinskis ar savu krēslu jau uzvarējis galdnieku meistarības konkursā. Savukārt Viktors Rumjancevs godalgots mājaslapu programmēšanas konkursā Latvijā un tagad braukšot uz konkursu Abū Dabī.

Drošības prasības paredz, ka jaunieši ar pašām sarežģītākajām un bīstamākajām iekārtām var sākt darboties tikai pēc 18 gadu vecuma. Modernās tehnoloģijas gan ļauj ierobežojumus apiet, bērnus neapdraudot, piemēram, metināt var mācīties ar simulatora palīdzību. Tas daudziem pavēris ceļu uz profesiju.

Daudzi audzēkņi pēc tehnikuma mācības plāno turpināt universitātē. Direktore uzsver, ka tehnikuma audzēkņu skaits aug, un gandrīz visās izglītības programmās uz iestāšanos ir konkurss. Stereotipam, ka uz tehnikumu iet tie, kas netiks galā vidusskolā, te attaisnojumu neatrast.

Janīna Rudzīte
Jelgavas tehnikuma direktore

Šogad augstākais vidējais vērtējums mums ir 8,54 – tas ir programmēšanas tehniķos. Un mums ir 10% jauno reflektantu, kam vidējais vērtējums atestātā virs astoņām ballēm.

Nākotnē tehnikums par vairākiem simtiem tūkstošu plāno iepirkt vēl jaunākus datorus programmēšanas klasēm un papildu mācību aprīkojumu autodiagnostiķiem.
0 Komentāru