Rīdzinieki protestē pret apstādījumu aizvešanu no Barona ielas

9 komentāri
Rīdzinieki protestē pret apstādījumu aizvešanu no Barona ielas
ULDIS ĀBOLIŅŠ, LNT ZIŅAS/ ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS

Ap pussimts rīdzinieku zibakcijā protestē, ka naktī uz trešdienu, 26. jūniju, no Barona ielas aizvākti 83 podi ar apstādījumiem.

Šobrīd Barona ielā atstāsti deviņi podi. Zibakcijas dalībnieki bija domājuši, ka podus ar apstādījumiem vedīs prom pēc plkst. 11.00, un tad viņi pret to protestētu, apsēžoties uz tiem un neļaujot to darīt. Taču podi ir aizvākti agri no rīta, un zibakcijas dalībniekiem atlika vien sapulcēties un izkliegt saukļus, piemēram, “Atdod podus!”.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā skaidro, ka iedzīvotājiem un komerctelpu nomniekiem ir iespējas pie savām ēkām atgūt podus ar apstādījumiem, uzrakstot iesniegumu departamentā. Atvešanas izmaksas segs dome. Tas lielu neizpratni raisījis “Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājam Mārim Jonovam, viņš norāda: “Tas absurds, ka Rīgas domei neatrodas naudas apstādījumu laistīšanai, bet ir nauda podu vadāšanai šurpu turpu.”

Kā novēroja LNT Ziņas, kāds rīdzinieks Barona/Pērnavas ielu krustojumā esošo podu centās jau no paša rīta pasargāt, apsēžoties un pieslēdzot velosipēdu pie poda kājas.

Savukārt, kā notikuma vietā novēroja TV3 Ziņas, aktīvisti Barona ielā atnesuši arī savus puķu podus no birojiem.