Atcelts Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiens; dalībnieki tajā piedalīsies brīvprātīgi

8 komentāri
Atcelts Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiens; dalībnieki tajā piedalīsies brīvprātīgi
Foto: Gunta Kursiša, Skaties.lv

Saistībā ar notikumiem Mežaparka estrādes noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā atcelts šodien gaidāmais Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiens, savā Twitter kontā paziņojusi izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Svētku dalībnieki nolēmuši tajā piedalīties brīvprātīgi.

Lēmums atcelt gājienu pieņemts pēc naktī sasauktās svētku rīkotāju operatīvās rīcības grupas ārkārtas sanāksmes, kas notika plkst.23 pēc notikumiem Mežaparka estrādē, kad ģenerālmēģinājuma laikā ģībuši vairāki bērni, kas kalpojis par iemeslu mēģinājuma atcelšanai.

Operatīvās grupas sanāksmē tika uzklausīti mediķu un policijas informācija par notikušo un tika lemts par tālāko rīcības plānu saistībā ar svētdien plānoto svētku dalībnieku gājienu un Noslēguma koncertu,  informēja ministres komunikāciju konsultante Ilze Salna.

“Bērnu drošība ir pirmajā vietā. Vienlaikus būs jāvērtē arī visu iesaistīto dienestu atbildība. Tiklīdz mūsu rīcībā būs pārbaudīta informācija, par to informēsim sabiedrību,” uzsvērusi Seile.

Jau ziņots, ka Mežaparka estrādē pārtraukuši noslēguma koncerta “Manā dziesmā tu…” ģenerālmēģinājumu, jo mazākie bērni nav spējuši izturēt slodzi un sākuši ģībt.

Pirmā koncerta stundā viss ritējis kā plānots, bet pēc tam ik pēc 10 minūtēm vismaz astoņiem līdz 10 bērniem bijusi nepieciešama mediķu palīdzība, jo, iespējams, no lielās slodzes tie sākuši ģībt.

Kad šādi gadījumi atkārtojušies biežāk, tad tika izsludināts 15 minūšu pārtraukums. Tomēr bērnu ģībšana turpinājusies un mediķi nav spējuši uzreiz visiem sniegt palīdzību, kas licis ģenerālmēģinājumu atcelt.

Mediķu palīdzība bijusi nepieciešama aptuveni 30 dažāda vecuma bērniem.

8 komentāri