Komentāri

Tuvojoties pirmajam septembrim, Rīgas pašvaldības policija aktīvāk pārbauda, vai tirdzniecības vietās nepilngadīgajiem netiek tirgots alkohols un cigaretes.

Pārbaudes veikalos, bāros un kafejnīcās notiks līdz pat 31. augustam, un arī septembra pirmajās dienās līdz ar jaunā mācību gada sākumu.

Policijas galvenais mērķis ir pieķert tos pārdevējus, kuri pārkāpumu izdara apzināti, tāpēc pārbaudēs tiek iesaistīti jaunieši, kuri ne tikai ir nepilngadīgi, bet arī vizuāli tā izskatās. Likums paredz, ka kontrolpirkumos ar vecāku atļauju drīkst iesaistīt jauniešus, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Artjoms Kalacs
RPP vecākais inspektors

Bērni atgriežas pēc vasaras brīvlaika un galvaspilsētā iebrauc arī nepilngadīgie, kuri uzsāk mācības arodskolās, tehnikumos, un viņu vecums ir ap 16 gadiem, viņi atbrauc no laukiem, dzīvo kopmītnēs un, iespējams, vēlētos nopirkt kādu aizliegtu vielu.

Policijā atzīst, ka teju katrā desmitajā gadījumā, kad nepilngadīgais vēlas nopirkt alkoholu vai cigaretes, viņam tas arī izdodoties. Sods par alkohola, cigarešu, enerģijas dzērienu vai elektronisko cigarešu pārdošanu nepilngadīgajiem ir bargs – par to tiek sodīts gan pārdevējs, gan uzņēmums.

Lasi vēl