Atbildīgie dienesti varētu vērtēt “Mucenieku” protesta uzkūdītājus, lemjot par patvēruma piešķiršanu Latvijā

1 komentārs
Atbildīgie dienesti varētu vērtēt “Mucenieku” protesta uzkūdītājus, lemjot par patvēruma piešķiršanu Latvijā
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Lemjot par patvēruma piešķiršanu Latvijā, atbildīgie dienesti varētu vērtēt tos patvērumu meklētājus, kuri otrdien uzkūdīja izmitināšanas centra “Mucenieki” iemītniekus uz protestu.

Lasi vēl: 

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs trešdien Saeimas Ārlietu komisijas sēdē pastāstīja, ka jau 8.septembrī varētu tikt saņemti Covid-19 testēšanas rezultāti centra iemītniekiem.

Attiecībā uz nekārtībām patlaban atbildīgie dienesti vērtē situāciju atbilstoši Imigrācijas likumā noteiktajai kārtībai. “Tiks izvērtēts, vai attiecībā uz šīm personām, kuras uzkūdīja uz nemieru veikšanu, nebūtu jāveic procedūra par lietas ātrāku izskatīšanu, gan iespējamo izraidīšanu no valsts,” norādīja valsts sekretārs.

Jau ziņots, ka Covid-19 situācijas kontrolēšanai centrā no otrdienas izsludināts karantīnas režīms. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā saslimstības ar Covid-19 rādītājus valstī un to, ka tikai aptuveni 50% patvēruma meklētāju ir izvēlējušies vakcinēties pret Covid-19.

Lēmums par karantīnas režīmu pieņemts, lai pasargātu patvēruma meklētāju un arī sabiedrības locekļu veselību un laicīgi izvairītos no vēl viena Covid-19 uzliesmojuma.

Karantīnas režīms izraisīja centra iemītnieku protestu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde norādījusi, ka sarunu ceļā ar centra iemītniekiem atgādināts par nepieciešamību veikt Covid-19 testu. Pirms tam centra iemītnieki bija informēti par testēšanas faktu un jau otrdien sākta testēšana.

Centra iemītniekiem izskaidrots, ka pēc testu rezultātu saņemšanas būs zināms, kuriem patvēruma meklētājiem jāatrodas pašizolācijā un kuri atbilstoši noteikumiem varēs atstāt centra teritoriju.

Patlaban centrā situācija tika kontrolēta, centra inventāra bojāšana nav konstatēta un arī bada streiki nav pieteikti.

Patlaban centrā uzturas 260 cilvēki, tostarp, bērni.

Tāpat ziņots, ka augusta beigās centrā bija izmitināti 44 ar Covid-19 inficēti patvēruma meklētāji. Augustā bija nomiris viens no Latvijā nonākušajiem patvēruma meklētājiem, kas bija saslimis ar Covid-19.

1 komentārs