Atbildīgās amatpersonas naudu zinātnei tērē savām algām, paziņo Spārītis

1 komentārs
Atbildīgās amatpersonas naudu zinātnei tērē savām algām, paziņo Spārītis
LETA

Manifestā, kuru izglītības un zinātnes darbinieki parakstīs šodien, nozares vadošie pārstāvji skarbi norāda uz to, ka atbildīgās amatpersonas, īpaši izglītības un zinātnes jomā strādājošie, kā arī Ekonomikas ministrijas darbinieki, zinātnei paredzēto naudu tērē savām algām.

Latvijas vadošie augstākās izglītības un zinātnes pārstāvji pirmdien, 17. oktobrī, parakstīs īpašu manifestu, kas ir kā mācību grāmata politiķiem, kuri pēc Zinātņu akadēmijas prezidenta Ojāra Spārīša vārdiem, ir ļoti nezinoši.

“Sapratnes līmenis ir tālu no pilnības. Ar zinātniekiem neviena no koalīcijas partijām nav nākusi uz sarunu, drīzāk tās ir atgaiņājušās kā no tādas uzmācīgas mušas. [..] Nodrošina savas darbavietas ar labām algām uz trīs četriem gadiem, noņemot no potenciālā zinātnes, tehnoloģijas un inovāciju realizācijas finansējuma kārtīgu 10-20% daļu,” pauda Spārītis.

Skaties VIDEO!

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Gan jau O.Sparītis zina, ko runā.Par to liecina kaut vai skolotāju algu reforma-nauda papildus piešķirta, kā ministrs saka,skolotāju skaits nav palielinājies, tātad logiski būtu, ka algas lielākas, bet, cik dzird, tad daudzviet ir mazākas.Ministrs un Co klusē vai muļķigi atrunājas, lai gan varētu viegli pamatot-tur un tur algas ir palielinājušas, jo...skolēnu skaits, slodzes utt.Bet ari lielajās prestižajās Rigas skolās, cik dzirdēts, algas pat mazākas.Droši vien zinātnes finansējumā tas pats.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl