Atbalsta tiesības mantot pensiju otrā līmeņa uzkrājumu

Komentāri

Pensiju otrā līmeņa uzkrājumu būs iespējams mantot. To paredz Saeimas Budžeta komisijā pieņemtās likuma izmaiņas, ko parlaments iepriekš bija konceptuāli atbalstījis.

Saskaņā ar trešdien, 13.jūnijā, apstiprinātajām izmaiņām cilvēkiem būs trīs izvēles iespējas, ko darīt ar viņu pensiju pēc nāves. Otrā līmeņa uzkrājums varēs tikt ieskaitīts valsts pensiju speciālajā budžetā, to varēs pievienot kādas citas personas pensiju kapitālam vai arī tas varēs tikt mantots. Gandarījumu par šādu iznākumu pauž ieguldījumu pārvaldes sabiedrības “Indexo” izpilddirektors Toms Kreicbergs. Viņš pārstāv vairāk nekā 10 000 cilvēku, kuri parakstījuši kolektīvo iesniegumu par tiesībām mantot pensiju.

Toms Kreicbergs
kolektīvā iesnieguma autoru pārstāvis

Kad mēs ar “Indexo” projektu savācām vairāk nekā 10 000 balsu par pensiju 2. līmeņa mantojamību, mēs ļoti daudz saskārāmies ar cinismu un skepsi, ka Latvijā nekas tāds nenotiks, ka deputāti jau ignorēs un tā tālāk. Te mēs redzam, ka gan no deputātu puses, gan no ministriju puses visi ir sanākuši kopā un izstrādājuši risinājumu, kas jau ir ļoti tuvu realitātei.

Lai izmaiņas stātos spēkā, par tām divos lasījumos vēl būs jālemj Saeimas sēdē. Ja likuma labojumi tiks pieņemti, plānots, ka jaunais regulējums tiks ieviests 2020. gadā.

Lasi vēl