ASV vēstnieks Latvijā: Latvijas iedzīvotāji var justies ļoti droši

Komentāri

NATO 65 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā nevienai no organizācijas dalībvalstīm nav uzbrukts, neviens tās biedrs nav cietis, un, ja Latvijai būs nepieciešama NATO palīdzība, tā tiks nodrošināta, tāpēc Latvijas iedzīvotāji var justies droši, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala.

“Latvija ir NATO dalībvalsts jau desmit gadus. NATO vissvarīgākais mērķis ir garantēt drošību tās biedriem. NATO ir jau 65 gadi, un šo 65 gadu laikā nevienai NATO dalībvalstij nav uzbrukts, neviena nav cietusi. Ja Latvijai būs nepieciešams, NATO būs, un arī ASV būs blakus, plecu pie pleca Latvijai. Mēs to garantējam,” sacīja M. Pekala.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš norādīja, ka NATO karavīru klātbūtne Latvijā ir daļa no organizācijas vēsts garantēt drošību tās biedriem. M. Pekala arī apstiprināja, ka ASV karavīru klātbūtne Latvijā tiks palielināta, jo tiek plānotas plašas apmācības arī jūrā.

ASV vēstnieks skaidro, ka pašlaik ASV karavīri Latvijā atrodas apmācībās pēc rotācijas principa, un šī prakse paredzēta līdz šā gada beigām un, iespējams, ilgāk. Taču, lai izveidotu pastāvīgu ASV bāzi Latvijas teritorijā, ir nepieciešamas ilgas un garas diskusijas.

M. Pekala norādīja, ka pēdējo mēnešu notikumi Krievijas un Ukrainas starpā ir veicinājuši organizāciju domāt par to, kā labāk aizsargāt savus biedrus austrumu reģionos. Šo iemeslu dēļ jau ir notikušas vairākas diskusijas un paredzētas arī NATO dalībvalstu ministru līmeņa tikšanās gan pavasarī, gan vasarā, bet septembrī Velsā, Lielbritānijā, ir gaidāms NATO samits, kurā turpināsies sarunas par drošības palielināšanu.

ASV vēstnieks Latvijā pauda gandarījumu par to, ka Latvijā notiek diskusijas par aizsardzības budžeta palielināšanu, jo NATO standarts paredz aizsardzībai atvēlēt 2% no kopējā budžeta. Latvija šo līmeni apņēmusies sasniegt līdz 2020. gadam.

Atbildot uz jautājumu, kāda būtu NATO rīcība, ja Latvijā rastos līdzīgas drošības problēmas, kādas šobrīd novērojamas Ukrainā, M. Pekala norādīja, ka šādā gadījumā nenotiktu pārrunas, nebūtu sankcijas, kā tas ir Ukrainas gadījumā. NATO ir militāra aizsardzības alianse un tā izmantotu savas iespējas, lai ar šo problēmu tiktu galā, tāpēc, pēc Pekalas domām, Latvijā nav iespējams līdzīgs scenārijs, kāds novērojams Ukrainā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl