Komentāri
ASV piešķir gandrīz 300 000 eiro nolaistā VUGD iecirkņa remontam
Foto: ASV vēstniecība

ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecība Eiropā piešķīrusi 286 883 eiro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes telpu renovācijai.

Renovāciju ir plānots pabeigt 2016. gada rudenī, izveidojot jaunu treniņu zāli un atjaunojot dzīvojamo platību vietējiem un reģionālajiem ugunsdzēsējiem Valmieras reģionā. Līdzekļi tiek piešķirti ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā (EUCOM) Civilās sadarbības programmas ietvaros, sadarbojoties ar ASV armijas inženieru vienību (USACE).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš 2009. gada Latvijas VUGD un ASV vēstniecības Latvijā Aizsardzības sadarbības birojs ir uzcēluši un renovējuši 10 ugunsdzēsības un glābšanas dienestu telpas visā  Latvijā. Civilās sadarbības programmas ietvaros Latvijas VUGD ieguldīti apmēram 2,3 miljoni eiro.

ASV vēstniecības Latvijā Aizsardzības sadarbības birojs sadarbojas arī ar Latvijas Valsts neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD), renovējot un būvējot jaunus neatliekamās palīdzības atbalsta centrus. ASV Bruņotie spēki ir ieguldījuši 1,6 miljonus eiro Latvijas NMPD. Pašreizējie projekti ietver Brigāžu atbalsta punkta Krasts renovāciju un jaunas automazgātuves būvniecību Rīgas Reģionālajā centrā Duntes ielā. 2014. gada augustā ASV Bruņotie spēki veica Kurzemes reģionālā dispečeru centra rekonstrukciju Kuldīgā 873 343 eiro vērtībā.

Vietējais būvniecības uzņēmums UPB ir ieguvis tiesības veikt projektu Valmierā – tā ir daļa no ASV armijas Eiropas reģiona inženieru vienības pasūtījuma darbu līgumiem (MATOC).

ASV armijas inženieru vienība ir piešķīrusi finansējumu trīs MATOC projektiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. MATOC ir Eiropas reģionā izmantots instruments, lai noslēgtu būvniecības līgumus ar vairākiem iepirkuma konkursa uzvarētājiem. Konkursā par konkrētu pakalpojumu veikšanu piedalās iepriekš apstiprināti uzņēmumi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl