ASV neizslēdz Krievijas iebrukumu Baltijas valstīs

1 komentārs

ASV Aizsardzības ministrija pirmo reizi kopš Padomju Savienības sabrukuma pārskata un atjaunina savus plānus iespējamam bruņotam konfliktam ar Krieviju, ieskaitot Krievijas iebrukumu Baltijas valstīs.

Šie Pentagona plāni atspoguļo jaunu ģeopolitisko realitāti, kurā Krievija vairs nav potenciāla partnere, bet kļuvusi par potenciālu draudu. Turklāt ASV plāni koncentrēti uz Krievijas iebrukumiem Baltijas valstīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālis Raimonds Graube raidījumā 900 Sekundes pauda, ka Krievijas militārās aktivitātes pie Latvijas robežas pēdējā laikā kļuvušas biežākas un intensīvākas. Taču – lai arī “Krievija ir nemierīgs kaimiņš, šīs aktivitātes nav racionāli izskaidrojamas”, sacīja R. Graube. Viņš skaidroja, ka situāciju saistībā ar Krieviju nevarētu raksturot kā draudīgu militārā izpratnē, taču šādas provokācijas nejaušības vienmēr spēlē lomu un palielina konflikta draudus. “Tas var radīt konfliktus, ko neviens neprognozē un neplāno. Šis modelis ir universāls, un atceroties mūsu vēsturi, kā arī Eiropas vēsturi, šādas darbības paaugstina iespējamus konfliktus,” sacīja R. Graube.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Kents
    +2 +2 0

    Kents

    Nu bet proootams. Kaut kā jau jāuztur masu histēriju un psihozi, tāpēc arī neizslēdz.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl