ASV Latvijai dāvina 8000 sejas maskas

14 komentāri
ASV Latvijai dāvina 8000 sejas maskas
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (EVIJA TRIFANOVA, LETA)

ASV vēstniecība Latvijai ir sagādājusi dāvanā 7700 higiēniskās sejas maskas, kas par ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā finansējumu iegādātas no Latvijas uzņēmuma SIA “Salvador”.

Kā aģentūru LETA informēja ASV vēstniecība, masku iegāde izmaksājusi 15 000 ASV dolāru. Sejas maskas tiks izdalītas mazaizsargāto personu grupām, lai nodrošinātu papildu aizsardzību, apmeklējot medicīnas iestādes un tādējādi ierobežotu Covid-19 izplatību.

Sejas masku dāvinājums ir piektais Civilās sadarbības programmas projekts Covid-19 izplatības ierobežošanai, ko ir īstenojis ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs. Šā gada maijā ASV vēstniecība nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 3660 litru roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļu un Izglītības ministrijai skolas eksāmenu organizēšanai 22 500 pāru nesterilo cimdu un 1000 litru roku dezinfekcijas līdzekļu.

Savukārt jūlijā ASV vēstniecība nodeva Aizsardzības ministrijai 38 600 pāru nesterilo vienreizlietojamo cimdu un 2800 sejas vairogus, kurus izdalīja valsts iestādēm, kuru darbiniekiem ir tiešs un regulārs kontakts ar sabiedrību. Šajos projektos ASV vēstniecība no vietējiem ražotājiem un izplatītājiem iegādājās aizsarglīdzekļus 60 000 ASV dolāru apmērā.

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Civilās sadarbības programmas ietvaros sadarbojas arī ar citām valsts iestādēm, tostarp Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, reģionālajām pašvaldībām, skolām, pansionātiem, un bērnu namiem.

Kopš 2007.gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs ir realizējis vairāk nekā 47 sadarbības projektus, kuru kopējais finansējums ir aptuveni 11 miljoni ASV dolāru. Projektu realizēšanai tiek piesaistīti Latvijas uzņēmumi, tādejādi veidojot tiešu ieguldījumu Latvijas ekonomikā, akcentēja ASV vēstniecība Rīgā Preses un kultūras nodaļā.