1 komentārs
ASV ieguldīs vairāk nekā 200 000 eiro, lai uzlabotu Latvijas “ātrās palīdzības” operativitāti
Foto: F64

Civilās sadarbības programmas ietvaros ASV turpina ieguldīt līdzekļus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) infrastruktūras stiprināšanā, informē NMPD pārstāvji.

Turpinot ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā Civilās sadarbības programmu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģiona brigāžu atbalsta centra Centrs vajadzībām uzsāks operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu apkopes ēkas izbūvi. ASV puse šajā objektā iegulda 235 831 ASV dolāru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunās ēkas izbūve ļaus NMP dienestam paaugstināt brigāžu operativitāti un ilgtermiņā ietaupīt budžeta līdzekļus, samazinot ārpakalpojuma izmantošanu operatīvo transportlīdzekļu apkopei, kā arī būtiski uzlabos brigāžu darbinieku darba apstākļus.

NMP dienesta Rīgas reģiona brigāžu atbalsta centra Centrs rīcībā ir 19 brigādes, kuru nepārtrauktu darbu diennakts režīmā nodrošina gandrīz 300 darbinieku. Centra brigādes pamatā dodas uz izsaukumiem Rīgas centrā un pilsētas ziemeļu daļā, Ādažu, Carnikavas, Saulkrastu un Sējas novados, aptverot gandrīz 130 000 iedzīvotāju.  2015. gadā ”Centra” 19 brigādes izbraukušas uz vairāk kā 60 000 izsaukumu.

Šis ir jau trešais NMP dienesta infrastruktūras attīstībai būtiski nepieciešamais objekts, kuru finansē ASV Bruņoto spēku virspavēlniecība Eiropā un koordinē ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Latvijā. ASV puse sadarbības ietvaros triju gadu laikā NMP dienesta infrastruktūras stiprināšanā ieguldījusi kopumā jau 2 miljonus ASV dolāru. Minētās sadarbības programmas ietvaros iepriekš jau ir rekonstruēts NMP dienesta Kurzemes reģionālais centrs Kuldīgā, kā arī jaunuzcelta būve un renovētas telpas Rīgas reģionālā centra brigāžu atbalsta centra Krasts darbam.

TOP komentāri

  • anna
    0 0 0

    anna

    nu nu, ne jau par vietējiem iedzīvotājiem, bet rūpes par saviem karavīriem

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl