1 komentārs

ASV brīdina savus pilsoņus Latvijā būt īpaši modriem, pievērst pastiprinātu uzmanību drošībai un sekot līdzi jaunāko notikumu attīstībai. Šādu paziņojumu ASV vēstniecība Rīgā izplatījusi saistībā ar 16. marta leģionāru piemiņas pasākumiem. Amerikāņi tiek brīdināti, ka arī miermīlīgi iecerēti pasākumi var pāraugt vardarbībā.

16. martā parasti izceļas ne vien vārdu kaujas, bet piedzīvotas arī dūru cīņas. Lai brīdinātu amerikāņus par to, ka līdzīga situācija var atkārtoties arī šogad, ASV vēstniecības mājaslapā internetā, sadaļā, kur tiek publicēti būtiski paziņojumi ASV pilsoņiem, kuri dzīvo vai viesojas Latvijā, izteikts aicinājums nākamajā pirmdienā, 16. martā, būt īpaši modriem un rūpēties par savu drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“ASV pilsoņiem tiek atgādināts, ka pat miermīlīgas demonstrācijas var pāraugt konfrontācijā un eskalēties vardarbība. Pārskatiet savus drošības plānus, iepazīstiet apkārtni, esiet informēti par vietējiem notikumiem un sekojiet līdzi jaunākajai informācijai vietējās ziņu pārraidēs. Saglabājiet augstu modrības līmeni un veiciet nepieciešamos soļus, lai būtu drošībā,” teikts paziņojumā.

ASV vēstniecībā skaidro, ka šis paziņojums pirms 16. marta pasākumiem tiek publicēts jau vairākus gadus pēc kārtas, jo piesardzības nolūkos ASV pilsoņi regulāri tiek informēti par jebkuru liela mēroga demonstrāciju arī, ja vēstniecība uzskata, ka pasākums noritēs mierīgi.

Tiesību eksperte Ilona Kronberga norāda, ka šāda prakse ir apsveicama un uzskata, ka brīdinājumā vērts ieklausīties arī Latvijas iedzīvotājiem: ”Manuprāt, tas ir ļoti normāli, ka vēstniecība rūpējas par saviem pilsoņiem. Tas arī ir vēstniecības uzdevums. Tikpat labi mēs varētu šo attiecināt arī uz Latvijas iedzīvotājiem – saglabāt toleranci un cieņpilnu attieksmi vienam pret otru, un neļaut atsevišķu vēstures notikumu interpretāciju pavērst tā, lai tas traucētu sabiedrisko kārtību un drošību.”

Foto: LETA

Foto: LETA

Šogad 16. martā pie Brīvības pieminekļa atļauti visi pieteiktie pasākumi – Daugavas vanagu rīkotais gājiens, Nacionālo karavīru atbalsta biedrības sapulce, pie pieminekļa pulcēsies arī nacionālradikālā biedrība Gustava Celmiņa centrs un Latvijas Antinacistiskās komitejas pārstāvji.

Drošības policijas vērtējumā katru gadu pastāv risks, ka konfrontācijas leģionāru piemiņas pasākumos var pāraugt vardarbīgās sadursmēs, bet politiķi cer, ka nākamā pirmdiena tiks aizvadīta bez provokācijām.

TOP komentāri

  • Elita
    0 0 0

    Elita

    Biju pagājušā gadā uz pasākumu pie Brīvības pieminekļa. Viss noritēja zem kontroles. Demonstranti auroja, citi dziedāja, bet vērotājiem tas netraucēja. Auksts tikai bija. Īsts putenis. Bet pasākums bija tā vērts. Tur ir ko redzēt !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl