ASV armija: Mūsu militārie spēki te būs tik ilgi, cik nepieciešams

Komentāri

ASV armijas pārstāvis, ASV bruņutehnikai ierodoties Latvijā, norādīja, ka amerikāņu spēki Baltijā uzturēsies tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

”ASV bruņotie spēki Latvijā, kā arī Igaunijā, Lietuvā un Polijā uzturēsies tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, lai atturētu Krieviju no agresijas,” sacīja Džons O’Konors, ASV armijas 21. Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris ģenerālmajors.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Uz Latviju nogādāta līdz šim apjomīgākā bruņojuma krava ASV pastāvīgo militāro mācību ietvaros. Atvestie tanki un bruņumašīnas nav paredzēti tikai mūsu valstij, bet arī Lietuvai un Igaunijai,” viņš norādīja.

”Mēs varam piegādāt savus bruņotos spēkus jebkurā laikā un jebkurā vietā, kur tas ir nepieciešams. Mūsu vēstījums Latvijas iedzīvotājiem, ASV sabiedrotajiem un partnervalstīm ir šāds – ASV armija var piegādāt un piegādās nepieciešamo militāro atbalstu no gaisa, jūras un zemes,” viņš sacīja.

Rīgas ostā šodien izkrautas aptuveni 120 militārās tehnikas vienības. Visiespaidīgākie ir tanki M1A1 Abrams.

“Militārās agresijas draudu līmenis ir zems, bet mēs gatavojam savus bruņotos spēkus, ceļam kaujas gatavību, gan stiprinām sadarbību ar NATO partneriem, lai mēs būtu kopumā gatavi jebkurām situācijām, tai skaitā militārām agresijām,” sacīja Latvijas Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Latvijā, Ādažu militārajā bāzē paliks seši tanki, sešas kaujas mašīnas, kā arī vēl vairāki desmiti militārās tehnikas vienību. Aptuveni 180 ASV karavīri, kuri trenēsies ar šo tehniku, mūsu valstī plāno ierasties marta beigās. Viņi rotācijas kārtībā nomainīs ASV kavalērijas pulku, kas Latvijā atrodas pašlaik.

Kuģa nosaukums, kas tehniku piegādāja ir simbolisks – Libertys Promise jeb Brīvības apsolījums.

Bruņojums Rīgā atvests, jo Baltijas valstīs un Polijā notiek ilgstošas ASV mācības Atlantic Resolve jeb Atlantiskā Apņemšanās. Mācību mērķis ir demonstrēt ASV apņemšanos aizstāvēt Austrumeiropas valstis gadījumā, ja notiktu militāra agresija. Mācības notiek jau kopš pagājušā gada, un beigu termiņš nav noteikts.

Skaties video un uzzini vairāk!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl