“AstraZeneca” apstiprina atvesto Covid-19 vakcīnu izmantošanu

5 komentāri

Uzņēmums ”AstraZeneca” apstiprina, ka 7. februārī atvestās vakcīnas pret Covid-19 var nodot no loģistikas pakalpojuma sniedzēja noliktavas tālāk vakcinācijas pakalpojuma sniedzējiem.

Kā portālu Skaties.lv informē Zāļu valsts aģentūra (ZVA), tas apstiprina, ka pārvadāšanas temperatūras atkāpe nekādā veidā neietekmē vakcīnas kvalitāti.

Loģistikas pakalpojuma sniedzējs saplānos piegādes un sazināsies ar visiem plānotajiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem par piegādēm.

Vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, kas atrodas Rīgā un tuvākos reģionus, saņems vakcīnas jau otrdien. Tālākajos reģionus piegāde plānota līdz otrdienas vakaram vai trešdien. Tas būs atkarīgs no vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju iespējām pieņemt piegādes vēlu vakarā.

Jau vēstīts, ka svētdien, 7. februārī, Latvijā tika piegādāta pirmā “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19 krava loģistikas pakalpojuma sniedzēja SIA ”Vakcīna” noliktavās.

Saņemot vakcīnas, konstatēts, ka piegādātājs ir pieļāvis atkāpi no noteiktās procedūras – vakcīnu piegādes temperatūra ir bijusi par pusgrādu vēsāka nekā noteiktā +2 – +8°C temperatūra. Lai pirms vakcīnu nodošanas tālāk pilnībā nodrošinātu vakcinācijas procesa kvalitāti, tika pieprasīts apstiprinājums no ražotāja ”AstraZeneca”, ka šādai atkāpei nav ietekmes uz vakcīnu kvalitāti.

Ražotāja izvēlētais piegādātājs ir atbildīgs par pārvadāšanas procedūras ievērošanu, tostarp temperatūras režīma ievērošanu, līdz lieltirgotavai Latvijā.

Šajā piegādē saņemtas 7200 “AstraZeneca” vakcīnas devas, ar ko bija plānots vakcinēt mediķus, farmaceitus, kā arī uzsākt vakcinēt pirmos sociālo aprūpes centru darbiniekus un iemītniekus.

5 komentāri