Asociācija: 95% sporta klubu nav gatavi vērt vaļā durvis apmeklētājiem neatkarīgi no atvieglojumiem vakcinētajiem

14 komentāri

Vairums jeb 95% sporta klubu nav gatavi vērt vaļā apmeklētājiem durvis neatkarīgi no ierobežojumu atvieglojumiem vakcinētiem iedzīvotājiem, TV3 ziņu raidījumā “900 sekundes” teica Latvijas Veselības un Fitnesa asociācijas vadītājs Gints Kuzņecovs.

Jau vēstīts, ka valdība 27. maijā atbalstīja vairākas izmaiņas epidemioloģiskās drošības noteikumos, kas paredz būtiski paplašināt vakcinētu un Covid-19 izslimojušu personu iespējas pulcēties dažāda veida pasākumos jau jūnijā.

“Asociācijā šo jautājumu izskatījām, un mēs neesam gatavi. Gribētu teikt, ka 95% sporta klubu nav gatavi atvērt durvis, jo nosedze ir nepietiekama un mēs joprojām esam ļoti ierobežota nozare. Mēs neesam gatavi otrdien “atvērties”, jo cilvēku skaits būs nepietiekams, un tas var izvērsties bankrotu vilnī pār mūsu nozari, jo mums ir ārkārtīgi daudz kreditoru, un telpu iznomātāji uzreiz sāks prasīt maksājumus… Faktiski mēs nebūsim spējīgi to izturēt ar esošo klientu skaitu. (..) Mēs negribētu uzņemties šo atbildību kā nozare, es domāju, ka šeit atbildība būtu jāuzņemas Veselības ministrijai,” teica Kuzņecovs.

Nozare redzot atbalstu gan no Ekonomikas ministrijas, gan Izglītības un zinātnes ministrijas, taču “pilns dialogs” neesot tieši ar Veselības ministriju. “Uzskatām, ka esam nozare, kas veicina veselību… Ir pietiekami daudz pētījumu,” teica asociācijas vadītājs, piebilstot, ka ir ļoti daudz neskaidrību, tostarp attiecībā uz dīkstāves pabalstiem turpmāk, kuri arī līdz šim pilnībā neaizsniedza nozari.

Taujāts, kad sporta klubi Latvijā reāli varētu atsākt darbību, viņš atbildēja, ka konkrēta datuma nav, tas atkarīgs no tā, kad valdība atļaus ne tikai vakcinētajiem, bet arī visiem pārējiem cilvēkiem apmeklēt sporta klubus, ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus. Iepriekš esot solīts, ka tas notiks atbilstoši tā saucamajam “luksofora principam”, ja 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotājiem nepārsniedz 250. Latvijā būtu vēlama tāda prakse kā vairumā citu Eiropas valstu, piemēram, Lietuvā un Igaunijā, kur sporta klubi ir jau mēnesi vaļā, uzskata Kuzņecovs.

Vaicāts, kāda ir vakcinācijas aptvere sporta klubu darbinieku vidū, viņš teica, ka aptuveni 40% sporta klubu darbinieku ir vakcinēti pret Covid-19 un tikpat – drīzumā to būtu gatavi darīt, kamēr 20% sporta klubu darbinieku dažādu apsvērumu dēļ nav gatavi vakcinēties pret Covid-19.

14 komentāri