Asinsdonoru centrs satraucas par donoru trūkumu

1 komentārs

Atvaļinājumu sezonu ar bažām sagaida asinsdonoru centrs, jo šajā laikā samazinās donoru skaits. Lai mudinātu veltīt dažas minūtes, kas var glābt dzīvības, centrs sāk kampaņu Mums ir viena asinsrite.

Ikviens iedzīvotājs tiek aicināts ziedot asinis trīs reizes gadā. Svarīgs ir katrs ziedotājs, jo, piemēram, vēdera dobuma operācijām vajag divu līdz četru donoru asinis, autoavārijā cietušajam – desmit līdz divdesmit, bet pēc plaša apdeguma – aptuveni sešdesmit donoru asinis. Turklāt viens cilvēks var palīdzēt arī vairākiem slimniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējos gados asins ziedotāju skaits Latvijā ir stabils un ik gadu pārsniedz 33 tūkstošus. No viņiem pirmo reizi asinis nodod aptuveni ceturtā daļa. Donoru vidējais vecums ir 32,8 gadi.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Guntars Kalniņš
    0 0 0

    Guntars Kalniņš

    nu es ari vairs nenodosu asinis kapec konts mes ta paradnieki esam soditi tapat minimalo algu nesanem un ta talak nu mirstiet ko vel var pateikt

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl