Komentāri

Terorakta skartajā arēnā bija arī vairāki Latvijas valstspiederīgie, tā LNT Ziņas informēja latviešu biedrības Mančestrā pārstāve un vienlaikus Mančestras domes deputāte Dzidra Nūra. Šobrīd par ievainotajiem mūsu tautiešiem ziņu nav, bet LNT Ziņu reportieris Uldis Āboliņš sazinājās ar vecākiem, kuru meita vakarnakt piedzīvoja teroraktu.

Terorakta laikā Mančestras koncertarēnā skatītāju pūlī atradās arī latviešu emigrantu bērns – 16 gadus vecā skolniece Katrīna. Fiziski cietusi nav, bet meitene ir dziļā šokā. Izteikt savas sajūtas Katrīnai vieglāk ir angļu valodā.

Katrīna
piedzīvojusi teroraktu Mančestrā

Šobrīd esmu šokā par notikušo tik ļoti, ka ir nepieciešama morāla palīdzība. Skolā man šorīt norīkoja psihologa konsultāciju. Sprādziens izraisīja paniku, visi metās bēgt, cilvēki krita, pārējie skrēja tiem pāri. Es neesmu ievainota, jo atrados pie skatuves, bet sprādziens – pie izejas. Tomēr biju ļoti pārbijusies, jo nezināju, uz kuri pusi doties. Visi kliedza.

Teroraktu piedzīvojusī jauniete Katrīna koncertā bija viena, bet mammai bija paredzēts viņu sagaidīt pie arēnas izejas. Meitenes mamma, Mančestrā dzīvojošā Jana Matuļone, tikai tagad sākusi aptvert vakarnakt piedzīvoto.

Foto

Jana Matuļone
Mančestrā dzīvojošā latviete

Šoks sākās tad, kad draugi piezvanīja un pateica, ka tur iekšā ir bumba. Es nodomāju – tur ir Katrīna, ārprāts, man bija panika uzreiz. Nekad nebiju piedzīvojusi tādas sajūtas, kā tas, ka bērns ir iekšā, kur notiek terorakts.

Pēc ierašanās pie arēnas un dzirdot visus kliedzam par bumbas sprādzienu un redzot asiņainos koncerta apmeklētājus, mammu Janu pārņēmis pilnīgs izmisums, jo meitu nebija iespējams sazvanīt.

Jana Matuļone
Mančestrā dzīvojošā latviete

Skrēju pretī tam pūlim, domādama, ka būs tur kaut kur iejukusi. Nebija. Pieskrienot pie vārtiem, policija nelaiž klāt. Pēc tam es vienkārši sāku kliegt viņas vārdu – Katrīna, Katrīna – es kliedzu pilnā balsī. Tad viņa – mammu, mammu – un izskrien no tā pūļa. Es saku – skrienam prom, bērns! Viņa teica, ka nevar paskriet, jo kājas notirpušas no stresa un panikas, un tā, ko redzēja.

Lai arī šīs Mančestras latvietes meitai skola šorīt jau nodrošinājusi psiholoģisko palīdzību, tomēr arī ģimenei tagad ir jāmeklē veids, kā ar bērnu runāt par teroraktā piedzīvoto. Janas meita Katrīna redzējusi gan asiņainas skatus, gan kā cilvēki panikā sabradā citus.

Jana Matuļone
Mančestrā dzīvojošā latviete

Tur bija sprādziens, cilvēki asinīs, mammas ceļ savus bērnus. Kad attaisīja durvis uz izeju, visi panikā kliedza, grūda viens otru, pāri galvām kāpa. Viņa saka – tur meitenīte skrējusi, bet visi viņai kāpa virsū un neļāva nevienu piecelt. Briesmīgi! Viņa visa trīcēja.

Sajūtās ļoti grūta šī diena izvērtusies arī Mančestrā dzīvojošajai Lijai Bahai Kaufmanei, kura strādā viesnīcā tieši iepretim terorakta vietai. Lija šorīt servēja brokastis emocionāli traumatizētajiem, jo teroru pieredzējušie nakšņoja šajā viesnīcā.

Lija Baha-Kaufmane
Mančestrā dzīvojošā latviete

Nāca vecāki ar bērniem ar noraudātām sejām. Mammas raudāja visu laiku, un tiklīdz kādam asaras, mēs viņus apskāvām, viņi mūs apskauj. Tas viss bija emocionāli šodien. Šodien visi kolēģi bija tādi…, tā apziņa, ka vienā brīdī tas viss var beigties, drausmīgi!

Arī citi Mančestrā dzīvojošie tautieši pauž ļoti nepatīkamas sajūtas par atmosfēru pilsētā, sevišķi tādēļ, ka trauksme bija vēl dienas laikā līdz ar Mančestras tirdzniecības centra evakuāciju un sapieru ar kontrolētu sprādzienu iznīcinātu aizdomīgu saini vienā no mikrorajoniem. Šajā Anglijas pilsētā strādājošais Rihards stāsta, – viņa darbavietā dots rīkojums netuvoties logiem un aicinājums izvairīties no konkrētu Mančestras vietu apmeklēšanas.

Rihards Puikevics
Mančestrā dzīvojošais latvietis

Helikopteri lido virs pilsētas, ir policijas sirēnas, ļoti bēdīgs noskaņojums visapkārt, tomēr visi cenšas viens otru atbalstīt.

Anglijas ziemeļrietumu pilsētā Mančestrā dzīvo vairāki tūkstoši Latvijas valstspiederīgo. Atbalstu ir gatava sniegt arī Latvijas vēstniecība Lielbritānijā.

Lasi vēl