Ašeradens: EM veic pārbaudi saistībā ar OIK “pa pilnu perimetru”

7 komentāri

Saistībā ar izskanējušo informāciju par pārkāpumiem saistībā ar obligātās iepirkuma komponenti, Ekonomikas ministrija “veic pārbaudi pa pilnu perimetru” un jau vakar vērsusies policijā, – tā intervijā raidījumam “900 sekundes” sacīja ministrs Arvils Ašeradens.

Saistībā ar “OIK krāpšanos”, Ašeradens pauda, ka patlaban ir izveidota shēma, bet neviens īsti šīs OIK shēmas darbību nekontrolē. Viņš atzina, ka tieši EM jāuzņemas vaina par to, ka netika kontrolēta atļauju pagarināšana uzņēmumiem.

Jau ziņots – TV3 raidījumā “Nekā Personīga” tika ir paustas bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklāja vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados.

Ekonomikas ministrs Ašeradens uzdevis veikt pārbaudes, izbraucot uz konkrētajām vietām.

Šīs vietas ir “Kriozes”, Saldus pagasts, Saldus novads (SIA “Briedis būve”), Cesvaines iela 18B, Madona, Madonas novads (SIA “Madonas Eko”), Cecīļu iela 12, Ieriķi, Drabešu pagasts, Amatas novads (SIA “Tektus”), Cecīļu iela 16, Ieriķi, Drabešu pagasts, Amatas novads (SIA “M parks”), Valkas iela 1A, Strenči, Strenču novads (SIA “E Strenči”), SIA “Elektro rīdzene” (Ezera iela 6 , Rīdzene, Vaives pagasts, Cēsu novads), Tirgus iela 6, Seda, Strenču novads (SIA “E Seda”), kā arī Vestienas iela 2, Rīga (SIA “Rīgas enerģija”).

Pārbaužu laikā paredzēts pārliecināties klātienē par koģenerācijas staciju darbību atbilstoši licencei.

“Nekā Personīga” sižets par to, kā zaļā elektrība kļuva par politiķu ģimenes biznesu

TOP komentāri

 • ecb
  +1 +1 0

  ecb

  a valsts patiešām vēlas parādīt, ka strādā iedzīvotāju labā, tad šajā gadījumā jau ir pietiekoši daudz pierādījumu, lai uzsāktu kriminālprocesus. Šoreiz ir nepieciešami reāli sodi ( brīvības atņemšana un mantas konfiskācija ). Papildus varētu atļaut žurnālistiem tālāk strādāt pie šīs lietas, jo valsts drošības un kārtības iestādes izskatās, ka nevar ar to tikt galā. Ja valdošās partijas neparādīs savu mugurkaulu, tad lai pēc tam nebrīnās un nesaka, ka uzvarēja populisti, ka tauta ievēlēs Saskaņu nākošajās vēlēšanās, kas nebūtu patīkami. Vēl jau ir parāds par Rīdzenes sarunām
 • Gunta Brikmane
  +1 +1 0

  Gunta Brikmane

  Smagi šaubos, ka beigsies ar taustāmu rezultātu. Cits citu piesedz.
 • anis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl