Ārzemēs studējušiem jauniešiem par praksi Valsts pārvaldē maksās 1000 eiro

0 Komentāru
Ārzemēs studējušiem jauniešiem par praksi Valsts pārvaldē maksās 1000 eiro
Foto: LETA

Desmit jauniešiem, kas mācījušies ārpus Latvijas, par praksi valsts pārvaldē projekta Darbs valsts pārvaldē laikā maksās ikmēneša stipendiju 1000 eiro apmērā, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Programmas laikā praksē valsts pārvaldē ir paredzēts uzņemt desmit jauniešus, kas izglītību ieguvuši dažādās jomās – inženiertehnikā, loģistikā, IT, ekonomikā, finansēs, starptautiskajās tiesībās un attiecībās, investīciju piesaistē un citās.

Pie darba valsts pārvaldē programmas īstenošanas laikā tiks desmit jaunieši, kuri būs izturējuši konkursu. Darbs tiks piedāvāts no aprīļa līdz šā gada beigām, par to ik mēnesi saņemot 1000 eiro stipendiju “uz rokas”. Jauniešiem prakses laikā būs regulāri jāsniedz atgriezeniskā saite par savu darba ikdienu publikāciju veidā internetā. Reizi mēnesī tiks organizēta programmas dalībnieku tikšanās. Veiksmīgas sadarbības rezultātā starp praktikantu un valsts pārvaldes iestādi jaunajam kolēģim tiks piedāvāta pastāvīga darba vieta.

“Prakses iespēja tiek piedāvāta jauniešiem, kuri augstāko izglītību ir ieguvuši kādā no ārvalstu augstskolām. Valsts pārvaldei ir nepieciešami augsti kvalificēti, inovatīvi speciālisti, un ir liels prieks, ka, piedāvājot prakses iespējas valsts pārvaldē, veicinām arī reemigrāciju,” uzsver Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Informācija par programmu tiks izplatīta diasporām, latviešu medijiem ārvalstīs, kā arī sociālo tīklu domubiedru grupās.

Pieteikties programmai var no šodienas Ministru kabineta mājaslapā.

0 Komentāru