Ārzemēs dzīvojošos Latvijas valstspiederīgos aicina paust viedokli par sabiedriski politiskās dienaskārtības jautājumiem

1 komentārs
Ārzemēs dzīvojošos Latvijas valstspiederīgos aicina paust viedokli par sabiedriski politiskās dienaskārtības jautājumiem
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) sadarbībā ar e-demokrātijas portālu “Manabalss.lv” aicina arī ārzemēs dzīvojošos Latvijas piederīgos paust savu viedokli par sabiedriski politiskās dienas kārtības jautājumiem, atbildot uz jautājumiem vietnē “Open2Vote.eu”.

Kā informēja portāla “Manabalss.lv” pārstāve Dace Ševčenko, šoruden vietnē “Open2Vote.eu” papildus citiem jautājumiem tiks publicēti arī desmit ELA rosinātie jautājumi, kas ir saistīti ar diasporu, saiknes uzturēšanu ar Latviju un remigrāciju.

ELA vadītāja Elīna Pinto akcentēja, ka šai iniciatīvai ir praktiski un pilsoniski mērķi. Viņa norādīja, ka ārpus Latvijas dzīvojošo Latvijas cilvēku atbildes uz šiem jautājumiem un to salīdzinājums ar Latvijas respondentu izvēlēm ELA palīdzēs mērķtiecīgi pārstāvēt diasporu Latvijā.

“Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, portālā diasporas cilvēki arī ātri un vienkārši iepazīs sev svarīgas Latvijas aktualitātes un varēs noskaidrot politiķu balsojumus šajos jautājumos,” pauda Pinto.

Pēc Ševčenko paustā, tā kā ārpus Latvijas dzīvo aptuveni piektā daļa Latvijas piederīgo, ELA ieskatā, diasporas aktīva dalība palīdzēs portāla aptauju rezultātos atspoguļot plašāka Latvijas pilsoņu loka nostāju un darīt to zināmu politikas veidotājiem lēmumu pieņemšanai.

Platformā “Open2Vote.eu” regulāri tiek ievietoti jautājumi par Saeimā, valdībā un Rīgas domes sēdēs izskatāmajiem likumprojektiem un noteikumiem. Par tiem ikviens var balsot “par” vai “pret”, tā ļaujot politikas veidotājiem iepazīties ar plašākas sabiedrības viedokli par izskatāmajiem jautājumiem.

Ševčenko norādīja, ka sadarbība ar ELA ļauj noskaidrot diasporas Latvijas pilsoņu viedokļus jautājumos, kuri ne vienmēr parādās Latvijas likumdevēju dienas kārtībā.

Lai balsotu portālā, ir nepieciešama autorizācija. Tā dod iespēju savā profilā redzēt visus izdarītos balsojumus, taču balsojumi paliek anonīmi – statistikai tiek izmantoti tikai anonimizēti dati, pēc kuriem nav iespējams noteikt personas identitāti.

1 komentārs