Arvien vairāk sieviešu briesmu brīdī ar ieročiem gatavas aizstāvēt savu dzimteni

0 Komentāru
Arvien vairāk sieviešu briesmu brīdī ar ieročiem gatavas aizstāvēt savu dzimteni

Pēdējo gadu laikā Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) piesakās daudz cilvēku, turklāt aizvien vairāk sieviešu briesmu brīdī ar ieročiem rokās ir gatavas aizstāvēt valsti. TV3 Ziņas tikās ar divām jaunām sievietēm, kuras nesen pieteikušās Zemessardzē.

Liene Grizāne piedzimusi padomju Latvijā, bet uzaugusi jau neatkarīgā Latvijā. Brīvā valstī viņa grib nodzīvot visu mūžu. Sākoties Krievijas agresijai Ukrainā, Liene sapratusi, ka arī Latvijai varētu draudēt briesmas. Rūpīgi apdomājot, kā viņa “x stundā” varētu palīdzēt savai valstij, Liene šā gada martā iestājās Zemessardzē, studentu bataljonā.

Foto:

Liene Grizāne:

Es arī zinu, ka diemžēl mēs šobrīd netērējam nepieciešamos 2% aizsardzībai. Ar to, ka es iestājos NBS, vēlos palielināt spēju pretoties potenciālajam agresoram. Ja ir kaut kādi puiši, kuriem ir bail rokas smērēt, kas atliek – arī meitenēm ir jāiet armijā!

Liene Zemessardzē apgūst sakarnieka iemaņas. Viņa jau ir piedalījusies vairākās mācībās. Noskriet pusmaratonu bijis viegli, bet doties pārgājienā “ar 20 kilogramiem uz muguras” un vēl piecus kilogramus smagu ieroci rokās – jau grūtāk. Taču tas neesot nekas nepaveicams. Ir daļa mācību, kas ir obligātas, bet daļa mācību ir brīvprātīgas.

Liene Grizāne:
Man bija daudz stereotipu par bruņotajiem spēkiem. Domāju, ka būs maz izglītotu cilvēku, taču atklājās pretējais. Tur daudziem ir laba augstākā izglītība un daudzi strādā labi atalgotos darbos. Šie cilvēki ir patrioti.

Ārpus dienesta Zemessardzē Liene strādā mārketinga jomā. Viņas hobiji ir skriešana, skvošs un Latvijas apceļošana. Iepriekš ne Lienei, ne viņas ģimenei nekādas saistības ar militāro jomu nebija.

Turpretim 20 gadus vecā Kristīne Irbe par bruņotajiem spēkiem sākusi interesēties jau bērnībā. Militārā jomā neesot bijusi sveša ne viņas vecvecākiem, ne vecākiem. Jau bērnībā viņa iestājusies jaunsardzē un piedzīvotais viņu pamudināja iestāties Zemessardzē. Zemessardzes studentu bataljonā viņa dien jau divus gadus. Atbalstu Kristīnei sniedz dzīvesdraugs, kurš arī ir saistīts ar militāro jomu.

Kristīne Irbe:

Esmu izgājusi prettanku granātmetēju kursus uz Carl Gustav ieročiem. Bija interesanti. Mācīja arī mest granātu.

Uz jautājumu, vai mest smagas granātas un nest vēl smagākas prettanku iekārtas, nav par grūtu, Kristīne atbild ar smaidu. Viņa ir daudz trenējusies un fiziski var tikpat daudz, cik vīrieši. Tāpat arī darbs ikdienā ir saistīts ar spēka struktūrām – viņa apsargā militāros objektus.

Ja pienāktu brīdis, kad nāktos doties aizstāvēt dzimteni, viņa vispirms nogādātu savas ģimenes locekļus drošībā un tad pildītu pavēles. Kristīne pauž prieku, ka pēdējā laikā aizvien vairāk sieviešu ar ieročiem rokās ir gatavas aizstāvēt Latvijas brīvību.

Kristīne Irbe:
Mēs pierādām, ka neesam nekāds vājais dzimums. Tas ir maldīgs priekšstats, jo praktiski ir pierādīts, ka gan civilajā dzīvē, gan armijā sievietes var vairāk nekā vīrieši.

Šogad līdz 1. novembrim Zemessardzē iestājies 981 Latvijas pilsonis. Zemessardzes vadība pauž gandarījumu, ka iedzīvotāju interese aizvien pieaug. Nākamgad finansējums pieaugs par aptuveni 10 procentiem. Naudu paredzēts tērēt mācībām un ekipējuma iegādei.

Skaties video:

0 Komentāru