Komentāri

Patlaban Latvijā ir pārsteidzoši daudz gadījumu, kad pusaudži kļūst par interneta šantāžas upuriem, atzīst Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa intervijā 900 sekundēs.

Proti, arvien vairāk bērnu “uzķeras” uz viltotu sociālo portālu profilu piedāvājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rieksta-Riekstiņa norāda, ka pusaudžiem esot vairāk jādomā par to, kādu informāciju viņi par sevi publicē sociālajos tīklos.

Jaunākie dati liecina, ka Latvijā 78% bērnu 9-16 gadu vecumā internetu izmanto katru dienu. Tikmēr teju trešā daļa – 32% – bērnu atzīst, ka starp viņu “draugiem” sociālajos tīklos ir arī pilnīgi sveši cilvēki, turklāt satraucoši ir tas, ka desmitā daļa bērnu ir nosūtījuši personisku informāciju vai foto svešam cilvēkam internetā. Tāpat 53% bērnu un jauniešu profilu nav uzlikti privātuma uzstādījumi, tādējādi viņu sociālo tīklu profili ir pilnīgi publiski.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl