Komentāri

Laba vēsts par adopcijas rādītājiem valstī. Dati liecina, ka arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas adoptēt bērniņus, savukārt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits turpina samazināties. Speciālisti spriež, ka sabiedrība kļūst atvērtāka un mazāk aizspriedumaina pret bērniem, kas palikuši bez vecākiem.

Līdz šā gada septembrim Latvijā adoptēti 186 bērni, no tiem 98 sev jaunu ģimeni ieguvuši tepat Latvijā – tas ir vērā ņemams pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt uz ārvalstīm adoptēto skaits sarucis  – šī gada pirmajā pusē ārzemnieki adoptējuši 88 Latvijas bērniņus. Adoptētāju un aizbildņu biedrības vadītāja skaidro – sabiedrība pamazām atbrīvojas no aizspriedumiem. Kādreiz par labu adopcijai nosvērās ģimenes, kas pašas nevar radīt bērniņus, tagad adoptētāju profils pamainījies. Tendence, ka adoptētāji vairs nebaidās gādībā ņemt arī vairākus vienas ģimenes bērnus, attīstoties lēni.

Šobrīd Latvijā lielākais adoptēto vienas ģimenes bērnu skats ir četri. Viens šāds gadījums bijis šogad, viens pērn. Turklāt adoptētāji neesot bijuši bērnu radinieki, bet sveši cilvēki. Pašreiz rindā uz bērniņu gaida 156 ģimenes.

Labklājības ministrijā gan to neuzskata par pamatotu argumentu – norādot, ka Latvijā cilvēki vēl nav gatavi adoptēt bērniņus virs desmit gadiem, noraidoša attieksme saglabājas arī pret slimiem mazuļiem. Tāpat – nez kāpēc adoptētāji biežāk vēlas meitenītes, nekā puikas.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl