2 komentāri

Arvien vairāk ģimeņu brīvdienas izvēlas pavadīt iepirkšanās centros, kuros patlaban ir pieejama lielākā daļa no iespējamiem pakalpojumiem.

”Vienīgais, ko vēl nevar atrast starp žilbinošajiem lielveikalu skatlogiem un mazajām bodītēm, ir apbedīšanas biroji. Citādi jau gandrīz visus nepieciešamos pakalpojumus un pirkumus var izdarīt vienuviet,” ar nelielu grotesku par pieaugošo iepirkšanās pasauli, kurā arvien vairāk brīvo laiku izvēlas pavadīt ģimenes ar bērniem, saka Rīgas Stradiņu Universitātes (RSU) profesors Deniss Hanovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Deniss Hanovs, RSU asociētais profesors un pētnieks:

Zināmā veidā lielveikalos tiek izveidota dabiskās vides simulācija. Mums ir tajā jāatrodas, jo tajā mums ir ērti, mūs tur gaida, tur mēs varam pārvarēt arī vientulību, kas ir izplatīta parādība mūsdienās.

LNT ziņu darbadienas pievakarē uzrunātie lielveikalu apmeklētāji gan norāda, ka iepirkšanās centros kopumā nepavada daudz brīvā laika Taču to, ka brīvdienās vienā no galvaspilsētas lielākajiem iepirkšanās centriem Alfa vai mudž no ģimenēm, kuras veikalā pavada lielāko daļu dienas, apliecina tirdzniecības centra direktore Liene Apine. Viņa norāda, ka tā ir pēdējo gadu tendence.

Liene Apine, tirdzniecības parka Alfa vadītāja:

Ģimenes mēdz atbraukt uz tirdzniecības parku ne tikai iepirkties, bet arī pavadīt šeit laiku atpūtai – piemēram, kino vai restorāna apmeklējumam. Ņemot vērā, ka vidēji viena filma ilgst divas stundas, bet maltītes ieturēšanai ir nepieciešama stunda, turklāt te var arī iepirkties, tad vidēji cilvēki šeit pavada aptuveni trīs četras stundas.

Turklāt nav mazums tādu ģimeņu, kuras lielveikalos pavada pat veselu dienu. Savukārt tirdzniecības centri dara visu, lai tā tas turpinātos. Proti, tajos atrodami skaistumkopšanas saloni, kino, sporta klubi, solāriji, savukārt bērnu iespējams atstāt auklei rotaļu laukumā.

Ģimenes psihoterapeite Kristīne Maže norāda, ka ģimenes lēmumam pavadīt brīvdienas iepirkšanās centrā var būt vairāki iemesli, tostarp arī pavisam racionāli. Piemēram, ja ģimenē bērnus audzina tikai viens no vecākiem un nav iespējas noalgot aukli, Kamēr bērni spēlējas rotaļu laukumā, pieaugušais var izdarīt nepieciešamos pirkumus un nedaudz atpūsties no bērnu pieskatīšanas. Taču tādā veidā ģimenēs ar mantām tiek aizlipināts emocionālais tukšums starp tuviem cilvēkiem.

Plašāk – skaties video!

TOP komentāri

 • Māte
  0 0 0

  Māte

  Nožēlojams brīvā laika pavadīšanas veids. Ja nav citur kur doties, tad labāk sēdēt mājās.
 • Rudra
  0 0 0

  Rudra

  “Vienīgais, ko vēl nevar atrast starp žilbinošajiem lielveikalu skatlogiem un mazajām bodītēm, ir apbedīšanas biroji." - Nu, vajag taču ieviest!:)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl