Arvien vairāk cilvēku interesējas par iespējām veidot savu tautastērpu

Komentāri

Tuvojoties Latvijas simtgadei, arvien vairāk cilvēku interesējas par iespējām veidot savu tautastērpu.

Daudzi tautas tērpa detaļas lūdz izgatavot meistarus, bet citi ir gatavi atsevišķus priekšmetus radīt paši savām rokām. Interneta vietnē ”katram savu tautas tērpu.lv” patlaban ievietoti jau vairāki desmiti dažādu novadu, gadalaiku un nozīmes tērpu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lapā plānots ievietot arī vairāk videopamācību un padomu, piemēram, par saktu lietošanu un atbilstošiem matu sakārtojumiem, jo nereti novērts, ka cilvēki nezina, kā pareizi komplektēt un pasniegt tērpu.

Linda Rubena
Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte

Ir plānots vēl par atsevišķām darināšanas lietām filmēt materiālus tieši par ģērbšanos. Kā un ko, un uz kā uzvilkt, kā sasiet, sapīt, uzvilkt respektīvi tērpu. Tas arī ļoti svarīgi pie tērpa valkāšanas – ar ko sākt, kā ģērbties, jo reizēm, haotiski ģērbjoties, kā mēs mūsdienās esam pieraduši, nevar panākt to efektu vai kopiespaidu.

Lapā pieejami arī tautas tērpu apraksti un dažādu arodu meistaru kontakti, kas var palīdzēt pareizi izveidot savu tērpu.

Cik laikietilpīgs un sarežģīts process ir tautas tērpu gatavošana saviem spēkiem?

 

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl