Arvien reālāks kļūst scenārijs, ka valdību varētu uzticēt vadīt ZZS

Pievienot komentāru
Arvien reālāks kļūst scenārijs, ka valdību varētu uzticēt vadīt ZZS
LETA

Vairāki eksperti atzinuši, ka, visticamāk, jaunās valdības vadības groži tiks uzticēti Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), ka Vienotība nespēs vienoties par savu kandidātu.

Vairāk par šo tematu uzzini šovakar TV3 Ziņās plkst. 19.00, kā arī LNT Ziņās plkst 20.00!

“Ja Vienotība nespēj iekšēji vispirms jau vienoties par savu kandidātu un pēc tam nespēj vienoties ar koalīcijas partneriem par noteiktu premjera kandidātu, tad šajā gadījumā iespēja tiek dota ZZS,” tā LNT Ziņām sacīja politologs Jānis Ikstens.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien nosaucis termiņu, līdz kuram politiķiem jāpiedāvā konkrēti Ministru prezidenta amata kandidātu uzvārdi un iespējamie koalīcijas modeļi. Tas jāizdara ne vēlāk kā līdz gada beigām. 

Kamēr politiķi mēģinās rast vienošanos, Valsts prezidents aicināja esošo valdību turpināt darbu. To Raimonds Vējonis, noslēdzot sarunas ar visām Saeimā pārstāvētajām partijām, paziņoja pirms nepilnas stundas. Melngalvju namā šodien pirmā ieradās Nacionālā apvienība, kas ir kategoriska pret to, ka par jauno premjerministru tiktu virzīta Solvita Āboltiņa.

Ja Vienotības premjera amata kandidātam nebūs Nacionālās apvienības atbalsta, pret viņu būs arī Zaļo un zemnieku savienība, jo tā nepieļauj citu koalīciju, kā vien kopā ar Vienotību un Nacionālo apvienību. Turpretī Vienotība solījusi runāt par koalīcijas paplašināšanu gan ar Ingunas Sudrabas partiju No sirds Latvijai, gan Reģionu apvienību.