Arvien populārāka Latvijā kļūst kanisterapija jeb terapija, kurā tiek izmantoti suņi

2 komentāri
Arvien populārāka Latvijā kļūst kanisterapija jeb terapija, kurā tiek izmantoti suņi
LETA

Latvijā šobrīd darbojas vairāki desmiti brīvprātīgo kanisterapeitu, kuru pakalpojumus izmanto skolās, pansionātos un sanatorijās, taču viņi atzīst, ka pietrūkst valsts iestāžu atbalsta un ieintersētība šādā terapijas veidā.

Laima, Mariella, Jānis, Pēteris un Markuss ir atnākuši uz kārtējo kanisterapijas nodarbību Gaismas speciālajā internātpamatskolā. Bērnus šeit sagaida divi suņi-terapeiti – Teri un Triša. Skolā skaidro, ka ir uzaicinājuši šos palīgus, jo suņi pozitīvi ietekmē bērnu psiholoģisko veselību.

Foto


Elga Blūzmane, Gaismas speciālās internātpamatskolas mūzikas terapeite:

Pēc nodarbībām vienmēr ir jūtams, ka ir mazinājusies agresija, kas ir ļoti mums būtiska, faktiski tā ir tāda pati galvenā lieta, jo mūsu bērni reizēm ir ļoti neprognozējami, viņiem varbūt nav tās robežas, kas varbūt ir tiem, kam traucējumi nav vai mazāk.

Autisms, bērnu cerebrālā trieka, Dauna sindroms, insults – šīs ir izplatītākās diagnozes, ar kurām vēršas pie kanisterapeitiem. Suņi strādā arī ar bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm un vides, kā arī tādiem, kas pārnesuši kādu psiholoģisku traumu.

Veterināro zinātņu doktore un ergoterapeite Marija Maļceva no Sanktpēterburgas, kas ar terapiju ar suņiem nodarbojas jau 18 gadus, stāsta, ka kopā ar kanisterapijas komandu ir palīdzējusi izskaust agresijas problēmu kādas Krievijas pamatskolas 5. klasē, kur līdz šīm notika nežēlīgi kautiņi.


Marija Maļceva, veterināro zinātņu doktore, ergoterapeite:

Mēs pusgadu veicām agresijas mazināšanas darbu skolēnu vidū un sasniedzām ļoti labus rezultātus: bērni pārtrauca kauties, sāka sarunāties viens ar otru, pārstāja nepieklājīgi runāt ar skolotājiem un, kas pats interesantākais, – sākuši palīdzēt vecākiem mājās. Lūk, šāds negaidīts efekts. Tāpat viņiem būtiski uzlabojas atzīmes.

Kaut gan terapija ar suņiem Latvijā kļūst arvien populārāka, kanisterapijas entuziasti norāda, ka pietrūkst valsts iestāžu atbalsta un ieintersētības šādā terapijas veidā.

Šobrīd Latvijā speciālo apmācību ir izgājuši 79 brīvprātīgie kanisterapeiti, kuru pakalpojumus visbiežāk izmanto skolās, pansionātos un sanatorijās.

Video