Latvijā arvien pieprasītākas kļūst attālinātās mācību ekskursijas

0 Komentāru

No nākamās nedēļas atsevišķās pašvaldībās mazo klašu skolēni varēs atgriezties pie mācībām klātienē, taču mācību ekskursijas klātienē nenotiks, bet tās var nodrošināt attālināti – Latvijā ir vairāki uzņēmumi, piemēram, sadzīves atkritumu poligons “Getliņi”, kas piedāvā šādas lekcijas aplūkot tiešsaistē, un pieprasījums pēc šā pakalpojuma aug, informē “900 sekundes”.

Tieši ar virtuālo mācību ekskursiju sadzīves atkritumu poligona “Getliņi” vides izglītības komandas speciāliste Inese Avota sāk virtuālo pastaigu ar Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 12. klases skolēniem. “Getliņu” vides izglītības speciāliste ar saviem virtuālajiem ekskursantiem izies visu ceļu, lai viņus iepazīstinātu ar savu darba specifiku.

Atkritumu poligona “Getliņi” projektu vadītāja vides izglītības jomā Inese Avota

“Sadzīves atkritumu mašīnas dodas uz šķirošanas rūpnīcu. Pamazām dosimies kalnu virzienā… Varbūt ir kādi jautājumi?”

Ekskursanti parasti uzdod daudz jautājumu, un Inese stāsta: “Sākot ar to, cik ilgi viens šāds atkritumu poligons ir gatavs pieņemt mūsu atkritumus un beidzot par pašu procesu, kas notiek ar mūsu atkritumu maisu saturu, kad tas nonāk “Getliņos”.” Skolu audzēkņi attālināti redz gan pašu atkritumu pārstrādes cehu, gan jau sašķiroto plastmasu un citas atkritumu frakcijas – papīru, stiklu, metālu. Attālināti var redzēt arī atkritumu kalnus un var saprast, ko tad dara ar gāzi, kas veidojas trūdēšanas procesā.

Virtuālo ekskursiju mērķis ir cēls – iemācīt bērnus un jauniešus šķirot atkritumus un neaizmirst to darīt mājsēdes laikā.

Atkritumu poligona “Getliņi” projektu vadītāja vides izglītības jomā Monta Atvase

“Ļoti svarīgi iemācīt no mazotnes, no 1.,2., klases, ka šķirot vajag labi. Jo, pirmkārt, tas materiāls, ko pazaudējam, un, otrkārt, aizņem vietu, jo poligons ir tik liels, cik tas ir.”

Vēl viens jautājums, ko uzdod bieži – kurās dienās atkritumu uz poligonu atved visvairāk. Izrādās, ka pirmdienās un otrdienās, jo tie veidojas vairāk tieši brīvdienās.

Ik mēnesi virtuālās ekskursijas apmeklē vismaz 30 klases, un šis skaits tikai aug.

0 Komentāru