Arvien lielāku atsaucību gūst mantu apmaiņas vietas jeb “Brīvbodes”

0 Komentāru

Arvien lielāku atsaucību gūst mantu apmaiņas vietas jeb “Brīvbodes”. Šopavasar to skaits pieaudzis. Tagad projekta Covid-19 seku mazināšanai ietvaros ”Brīvbodes” ir jau trīs.

Viena no šajā pavasarī iekārtotajām ”Brīvbodēm” atrodas Rīgā, Viskaļu ielā. Cilvēki, kuri vēlas atbrīvoties no kādām lietām vai tās paņemt, nav retums.

“Arvien vairāk un vairāk cilvēku interesējas un zvana. Mums ir telefons, lai arī esam atvērti noteiktās darba dienās, bet zvana visu nedēļu un jautā, vai var kaut ko atvest,” stāsta ”Brīvbodes” pārstāve Māra Straume.

Pārsvarā cilvēki piedāvā apģērbu, taču redzams, ka pieejamas dažādas lietas. Tā ir arī šajā ”Brīvbodē”, kas atrodas Āgenskalnā.

“Gan drēbes, gan mantas bērniem, apģērbs, rotaļlietas, dažādas grāmatas, interjera priekšmeti,” “Brīvbode” pārstāve Ieva Lange uzskaita daļu lietu klāstu, kas nonāk apmaiņai ”Brīvbodē”. Svarīgi, lai piedāvātās mantas un lietas ir joprojām noderīgas.

“Katrā ziņā tas ir, par kurām nesot varam iztēloties, ka ir kāds cilvēks, kam tas tiešām varētu noderēt. To būtu svarīgi paturēt prātā, ka kāds ar prieku varētu izmantot,” saka Lange.

“”Brīvbode” ir mantu apmaiņas vieta un arī tikšanās vieta,” “Brīvbode” pārstāve Zane Ruģēna uzsver, ka ”Brīvbode” gaida ikvienu, pat ja nav ko atnest un negrib neko paņemt. Šis projekts ir tapis sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu (SIF), tāpēc šeit ir iespēja ienākt arī tāpat vien, lai satiktu kādu vai arī palasīt grāmatu.

“Pie mums šobrīd ir tā, ka jāpierakstās. Cilvēki nāk noteiktos laikos, nav nekādu liela mēroga tikšanos. Tai pat laikā ir iespēja parunāt ar mums, jo šeit, ”Brīvbodē”, mums neinteresē, cik jūs pelnāt, kāda reliģiskā pārliecība, politiskā pārliecība, mums interesē, kā jums iet, kā jūtaties,” bilst Ruģēna.

Ierobežojumu laikā, pirms doties uz ”Brīvbodi”, labāk uzzināt par darbalaikiem. Tāpat “Facebook” ”Brīvbodes” mājaslapā iespējams uzzināt plašāk par piedāvājumu un vietām, kur atrodas ”Brīvbodes”.
0 Komentāru