2 komentāri

Katrs trešais bērns Latvijā ir cietis no vardarbības, bet sabiedrība par pāridarījumiem bieži vien ir vienaldzīga. Šis ir viens no secinājumiem, pie kura nonākušas ar bērnu aizsardzību saistītās valsts iestādes.

Pēdējo mēnešu laikā situācija bērnu tiesību aizsardzības ziņā ir dramatiska: arvien biežāk policija atrod novārgušus, nekoptus bērnus drausmīgos dzīves apstākļos. Turklāt bērnunamos un sociālās aprūpes iestāžu darbu aizēno stāsti par vardarbību un pedagogu attieksmi.

Pagājušajā nedēļā pēkšņi no darba aizgāja Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja, pirms tam atzīstot, ka šī struktūra faktiski ir bezzobaina. Par nozari atbildīgais labklājības ministrs Jānis Reirs spiests atzīt, ka situācija ir dramatiska.

Jānis Reirs
labklājības ministrs (“Vienotība”)

Šā gada notikumi liecina, ka nepieciešamas kardinālas izmaiņas. Mums ir redzējums par dažādiem risinājumiem. Tajā pašā laikā zinu, ka ir lietas, kuras var izdarīt vēl labāk, ātrāk, efektīvāk, un mans mērķis ir panākt, lai tuvā nākotnē ikviens var justies droši un ikvienam ir ģimenes māju sajūta.

Statistika liecina, ka 20 gadu laikā trīskārši samazinājies to bērnu skaits, kas tiek audzināti ārpusģimenes aprūpes iestādēs, tomēr amatpersonas atzīst, ka apmierinātībai nav nekāda pamata.

Bērnu lietu sadarbības padomē līdz rudenim sola izstrādāt izmaiņas bērnu tiesību jomā. Īpaša uzmanība piesaistīta bērnunamu pārveidei. Šobrīd no 40 bērnu aprūpes iestādēm tikai pusē ir grupiņas, kurās ir 24 bērni, kas Labklājības ministrijas ieskatā ir maksimālais pieļaujamais skaits, lai personāls bērniem varētu strādāt kvalitatīvi, radot viņiem pēc iespējas mierpilnāku un ģimeniskāku atmosfēru.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • laine
  0 0 0

  laine

  Pie šīm nelabvēlīgajām ģimenēm vajadzētu nopietni piedomāt no visām pusēm, veicināt lai tomēr bērns augtu ģimenē. Atņemot vecākus bērns ir vēl vairāk satraumēts un cietis. Kapēs maksāt svešām ģimenēm, kuriem tā pat pa lielam ir vienalga.
 • @regtaims
  0 0 0

  @regtaims

  Manuprāt visiem bērniem būtu jāaug ģimenēs, jo tikai tur vislabāk viņi justos. Bieži vien bērnu aprūpes iestādēs izaugušie vispār nezin, kas ir dzīve un cik tā sarežģīta. Piemēram, bērni no iestādēm nezin, ka par precēm jāmaksā, jo iestādēs viss piejams - ej un ņem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl