Arvien biežāk jaunas ģimenes pārceļas uz dzīvi Latvijas laukos

3 komentāri
Arvien biežāk jaunas ģimenes pārceļas uz dzīvi Latvijas laukos
EKRĀNUZŅĒMUMS

Arvien biežāk dzirdami stāsti par cilvēkiem, kuri pamet pilsētu un pārceļas uz dzīvi laukos. Viena no viņiem ir arī Arta Dumbre, kuras ģimene pārcēlusies uz dzīvi laukos un īsteno neparastu projektu.

Arta, kas jau labu laiku strādāja reklāmas aģentūrā Rīgā, pirms pieciem gadiem pēkšņi saprata, ka vēlas atgriezties Jaunpils novadā, kur bija uzaugusi. Pameta darbu un, nezinot vēl, ko darīs, ieradās savās lauku mājās. Pirmais, ko izdarīja, lai sazemētos, iestādīja piparmētras. Tagad aug jau 15 piparmētru šķirnes. Un šai pirmajai dobei pēc laika sekoja arī citas.

Arta iesniedza projektu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotajā jauniešu konkursā ”Laukiem būt” un ieguva finansiālu atbalstu. Ar to arī viss sākās. “Tas arī sakārtoja to domu, ko es gribētu darīt. Tas nav darbs, tā bija ideja, ko varēju realizēt,” atklāj Arta.

Pēc Artas novērojumiem, ir daudz cilvēku, kas atgriežas atpakaļ laukos. Viņas paziņu lokā ir dažas tādas ģimenes. “Tā man liekas daudziem ir, ka te ir miers. Gribējās darīt kaut ko praktisku, paliekošu un mieriņā.”

Šo pašu mieriņu, kā Arta saka, meklēja un atrada, ravējot Artas dārzā dobes, divas ceļotājas no Vācijas. Lilija un Roza apceļo vairākas valstis un uz dažām dienām iegriezās pie Artas ģimenes Jaunpils novadā. Dobes ravēšana noņem jebkādu stresu, kas veidojas, dzīvojot lielpilsētā, meitenes stāsta.

Lai atpūstos pēc šiem lauku darbiem, meitenes labprāt spēlē ģitāru un dzied koncertzālē, kura pirms gada tika ierīkota kūtī. Šo varoņdarbu ir paveicis Artas vīrs – Artūrs, kas ir strādājis vairākos darbos, bet šobrīd radošā mūzikas darbnīcā māca bērnus Tukumā un Jaunpilī spēlēt ģitāru.

“Kur es esmu strādājis? Datoru veikalā, bruģēšanā, online kazino… Fantastiskas lietas! Viss bija ar tādu piespiešanos, ka lielākā daļa cilvēku to dara. Un tagad ir forši – tagad es daru visu, kas man patīk!” stāsta Artūrs.

Šo piecu gadu laikā Arta izveidojusi ģimeni, piedzimusi meitiņa Sāra, tika uzcelts tējas namiņš, padomā vēl ir daudz, daudz visa kā. Ļoti iespējams, ka nepilnus divus gadus vecā Sāra arī pēc laika spēlēs ģitāru, ko viņai iemācīs tētis. Vismaz pagaidām tāda interese viņai ir.