Komentāri

Pierīgā visizteiktāk novērojama tendence, ka arvien vairāk iedzīvotāju izlemj būvēt sev privātmājas. Celt paši, nevis īrēt vai pirkt gatavu, arvien biežāk izšķiras arī tālāku Latvijas reģionu un mazpilsētu iedzīvotāji. Visvairāk būvē vienstāvu ēkas, bez liekas greznības.

Latvijas iedzīvotāju interese par privātmāju būvēšanu strauji augusi – pieprasījums pēc aizdevumiem dzīvesvietas būvniecībai augusi par trešdaļu. Privātpersonu kreditēšanas joma bankām atkal kļuvusi dinamiska. Tendences liecina, ka arvien biežāk cilvēki izvēlas paši māju būvēt, nevis pirkt to jau gatavu.

“Pagājušajā gadā esam parakstījuši līgumus par 60 miljoniem eiro, tieši privātmāju būvniecībai. Tas ir pozitīvi, jo katrs eiro, ko izsniedz celtniecībai, caur celtnieku algām, būvniecības materiāli iegādi, atgriežas atpakaļ ekonomikā,” saka “Swedbank” Hipotekārās kreditēšanas atbalsta daļas vadītājs Latvijā.

Arvien populārāka kļūst izvēlēties dzīvesvietu Pierīgā, aptuveni  50 kilometru attālumā no galvaspilsētas. Turklāt privātmāju celtniecību bums vērojams arī reģionos – īpaši Jēkabpilī, Saldū, Valmierā, Cēsīs un Ventspilī. Cilvēki vairs neraujas pēc milzīgām, bet izvēlas celt racionālas mājas, lielākoties vienstāva.

“Ēkas, kas ir ar mazāk platībām, līdz 200 kvadrātmetriem, to sāk kļūt arvien vairāk, tas nozīmē, ka iedzīvotāji mēģini kaut kādā veidā sabalansēt savu izdevumu daļu, kas saistīta gan ar būvniecību, gan pēc tam vēlāk ar mājas uzturēšanu, ar sapni par dzīvošanu savā mājā,” uzskata “Swedbank” Hipotekārās kreditēšanas jomas vadītājs Normunds Dūcis.

Privātmājas visbiežāk atļaujas būvēt precējušies pāri vecumā no 31 līdz 40 gadiem, kuri mitinās sev piederošā dzīvoklī un viņu ienākumi sasniedz divus tūkstošus eiro mēnesī.

Lasi vēl