Ārvalstu studentiem liela interese par veterinārmedicīnas studijām Latvijā

Komentāri

Latvijā ar katru gadu aug ārvalstu studentu interese par augstākās izglītības iegūšanu šeit. Tradicionāli ārvalstnieki izvēlas studēt valsts augstskolās, izvēloties gan medicīnas, gan tehniskās nozares.

Arī veterinārmedicīna ir populārs izglītības tūrisma galamērķis Latvijā. Iemesli, kāpēc viņi Latviju izvēlas, lai iegūtu augstāko izglītību, ir dažādi.

Lielākā daļa veterinārmedicīnas studētgribētāju ir no Eiropas valstīm. Sarunas ar studentiem liecina, ka Latviju viņi izvēlējušies divu iemeslu dēļ. Pašu augstskolās ir ļoti liela konkurence, un viņi tajās nav tikuši. Otrs, – salīdzinoši lētāka maksa par studijām, lai arī ne visos gadījumos.

Frederiks
3. kursa students no Somijas

Latvijas izglītības kvalitāte ir ar pietiekami augstiem standartiem, un es to varu pielīdzināt Somijas sistēmai. Otrs iemesls ir tas, ka Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts. Ir loģiski šeit studēt un iegūt grādu.

Džūlija
1. kursa studente no Vācijas

Šeit nav tas pats, kas Vācijā, jo šeit mēs esam mazas grupas un man patīk strādā kopā ar dažiem cilvēkiem, nevis ar simtiem. Tāpēc es domāju, ka mēs daudz iemācīsimies labākā kvalitātē, tieši tādēļ, ka esam tik maz.

Studiju programmu angļu valodā ārzemniekiem Jelgavā atvēra pirms trīs gadiem. Toreiz tajā uzņēma septiņus reflektantus, šogad mācības pirmajā kursā sāka 13 studenti. Augstskolā stāsta, ka mērķis ir piedāvāt starptautiski konkurētspējīgu izglītību, kas arī papildinātu universitātes budžetu. Eiropas veterinārmedicīnas augstskolu asociācija atzinusi Latvijas Lauksaimniecības universitāti par gana kvalitatīvu, kurā apgūt veterināra profesiju. Augstskolai ir pienākums garantēt studiju kvalitāti atbilstoši Eiropas Savienības direktīvai, kas uzliek standartus profesijai. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, kurā valstī apgūta profesija, pēc grāda iegūšanas var strādāt arī citur.

Ilmars Dūrītis
LLU Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns

Tas ir ļoti svarīgi, noturēt šo augsto līmeni, un arī potenciālie reflektanti skatās uz to vai programmas ir šajā Eiropas veterināro augstskolu asociācijā atzītas. Un tas ir liels panākums, ka fakultāte ir to izdarījusi.

Latvijas augstskolas pašas var izvēlēties, vai un kādus studentus piesaistīt. Izglītības ministrija uzsver, – ārvalstu studenti nav pašmērķis, galvenais ir programmas veidot starptautiski atzītas. Ministrija arī aicinājusi pievilināt labākos.

Kopumā Latvijā ārzemju studentu skaits trīs gadu laikā ir pieaudzis par 82%. Taču augstskolu griezumā tendences nav ļoti mainījušās. No valsts augstskolām visvairāk ārzemju studentus tradicionāli piesaista Rīgas Stradiņa universitāte. Joprojām uz Latviju visvairāk brauc studēt no Vācijas. Taču pēdējo gadu laikā piecas reizes audzis Indijas studentu skaits, būtisks pieaugums ir arī no Uzbekistānas, taču tos vairāk piesaista privātās augstskolas un Rīgas Tehniskā universitāte.

Lasi vēl