NVA: Ārvalstu darbaspēka iesaiste Latvijas tirgū ir pareiza izvēle

4 komentāri
NVA: Ārvalstu darbaspēka iesaiste Latvijas tirgū ir pareiza izvēle
Foto: LETA

Šobrīd pārsvarā tiek nodarbināti ārvalstnieki no Ukrainas, Baltkrievijas un Krievijas – tās ir dominējošas valstis Latvijas darba tirgū uz citu valstu fona, intervijā “900 sekundēm” atklāja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Valdība atbalstījusi sarakstu ar 237 profesijām, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un kurās darbā var tikt aicināti ārzemnieki.

“Mūsu valstī joprojām ir vairāk nekā 65 000 cilvēku, kas vērsušies pēc palīdzības darba meklēšanā vai darba atrašanā. Līdz ar to mums ir jāmeklē kopīgi risinājumi, lai palīdzētu šiem mūsu valsts iedzīvotājiem būt nodarbinātiem, būt darba tirgū, atgriezties tajā,” norāda Simsone.

Tikmēr, kur ir speciālistu trūkums, tiek piesaistīts ārvalstu darbaspēks. NVA direktore pieļauj, ka arī darba devēji jau ir apzinājuši iespējas, ko piedāvā pašreiz dominējošās ārvalstu darbaspēka tirgus valstis Latvijā.

Jāpiebilst, ka mediķu organizācijas pēc diskusijām panāca, ka ārvalstu mediķi kā speciālisti no šī saraksta tiek svītroti. Simsone gan piebilst, ka tas nebūt nenozīmē, ka Latvijā vairs nevarēs strādāt mediķi no ārzemēm. “Vienkārši uz viņiem neattieksies šie atvieglojumi, kas attiecas uz sarakstā iekļautajām profesijām.”

Saruna ar Evitu Simsoni

4 komentāri