2 komentāri
Ārvalstīs sociālie dienesti esot “pārcentīgi”, izņemot bērnus no latviešu ģimenēm, uzskata Latvijā
Ste Elmore/Flickr

Saeima šodien pieņēma deklarāciju, aicinot ārvalstu sociālos dienestus informēt Latviju par ikvienu gadījumu, kad bērni izņemti no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm. Deklarācijai saknes meklējamas pašmāju tradicionālo vērtību aizstāvju aprindās, kuri satraukušies, ka ārvalstīs sociālie dienesti esot pārcentīgi.

Pagājušogad Latvijas valstspiederīgo ģimenēm ārvalstīs atņemti 25 bērni. Tas satraucis Saeimas deputātus, kuri šodien pieņēma deklarāciju, aicinot ārvalstu sociālos dienestus tā nedarīt bez ļoti nopietna pamata.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Latvijas valsts vienā gadā visvairāk savus jaunos pilsoņus zaudē satiksmes negadījumos. Otrā pozīcija ir šie izņemtie bērni ārvalstīs no Latvijas pilsoņu ģimenēm,” pauda deputāts Artuss Kaimiņš.

Kā iegansts šīs deklarācijas tapšanai bija Latvijas pilsones Lailas Brices gadījums. Viņai meitu atņēma Lielbritānijas sociālie dienesti, jo sieviete bērnu bija atstājusi mājās vienu, kur to drebošu no aukstuma un gulošu pašas fekālijās atradis policists. Māte pēc tam neveiksmīgi centās tiesu pārliecināt, ka sociālie dienesti viņu apmelojuši, bet, kad tas neizdevās, atgriezās Latvijā un atrada dzirdīgas ausis pie Latvijas politiķiem, kuri sevi uzskata par tradicionālo vērtību aizstāvjiem. Iniciatīvu par deklarācijas pieņemšanu Saeimā iesniedz bēdīgi slaveno tikumības grozījumu autore Jūlija Stepaņenko ar domubiedriem. Pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica nesen vēstīja, ka deklarācijas oriģinālais mērķis bijis novērst ārzemēs latviešu ģimenēm atņemto bērnu nodošanu adopcijai.

TOP komentāri

 • Kaspars
  0 0 0

  Kaspars

  Paldies Dievam par vienu prātīgu deklarāciju, cerams ka tai būs kāds svars ārzemju dienestu acīs un ka turpmāk vecākiem būs iespējas saņemt palīdzību no Latvijas.
 • Dainis @Stambergs@
  0 0 0

  Dainis @Stambergs@

  ko brīnīties ka tāds notiek ārzemēs apskatamies kas darās tepat mūsu Latvijā un mūsu bāriņtiesās,bāriņtiesa pieņem lēmumu atņemt vecāku tiesības ka ne viens no vecākiem nedzīvo viņu pakļautībā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl